McLaren patrí k najúspešnejším tímom Formuly 1, v minulosti sa im darilo aj v iných odvetviach motoršportu. V polovici 90-tych rokov minulého storočia s McLarenom F1 GTR štartovali v Le Mans, kde v roku 1995 zvíťazili a porazili dokonca aj papierovo rýchlejšie prototypy, hoci jazdili v nižšej triede GT1. Podľa slov nového šéfa automobilky, Zaka Browna, by sme mohli McLaren v Le Mans vidieť znova.

McLaren vyhral v roku 1995 v Le Mans, keď s autom triedy GT1 porazil aj prototypy

Nový šéf McLarenu, Zak Brown, by chcel vidieť automobilku znova na štarte 24-hodinovky v Le Mans.

„Vrátiť sa do Le Mans je niečo, čo sme identifikovali a diskutovali sme o tom,“ povedal Brown. „Osobne by som nás rád videl v Le Mans a nie som jediný s takýmto názorom.“ Tieto slová sú povzbudivé, no Brown nebude jediný, kto o tom rozhodne. Musí presvedčiť ľudí z McLaren Special Operations a pretekárskej divízie GT, ktorých plány o rozpočty musia skoordinovať, aby niečo také mohli vôbec spustiť.

Ideálnym kandidátom na štart v triede GTE je McLaren 650S GT3

Vynára sa otázka, v akej triede by McLaren štartoval. Najjednoduchšie by bolo, keby postavili špeciál triedy GTE, kde by mohli adaptovať McLaren 650S GT3, ale pripravili úplne nový na základe prichádzajúceho McLarenu 720S. Automobilka plánovala vstup do triedy GTE s McLarenom MP4-12C GT3, no po zmene pravidiel zo stany FIA a ACO program ukončili.

McLaren kedysi plánoval štartovať v triede GTE s MP4-12C GT3

McLaren by mohol mieriť aj k absolútnemu víťazstvu v Le Mans, na to by však potrebovali špeciál triedy LMP1. Brown na túto myšlienku poznamenal: „Nikdy nehovor nikdy.“ Takýto veľký projekt však v súčasnosti nerobí nikto paralelne s F1. S veľkou pravdepodobnosťou by sa museli spojiť s niektorou automobilkou, tak ako to robia v súčasnosti s Hondou v F1. Môžeme predpokladať, že v takom prípade by okrem Le Mans štartovali aj v celom seriáli FIA WEC.

Zdroj: carscoops.com

V ROKU 1998 IŠIEL MCLAREN F1 RÝCHLEJŠIE AKO 390 KM/H!

V ROKU 1998 IŠIEL MCLAREN F1 RÝCHLEJŠIE ...

Boli časy, keď na svet prichádzali legendy. Autá, ktoré máme do dnes v pamäti ako výnimočné, autá, ktoré dokázali ...

29. 01.
RON DENNIS KONČÍ AKO ŠÉF MCLARENU. DOSTAL VÝPOVEĎ PO 35-TICH ROKOCH

RON DENNIS KONČÍ AKO ŠÉF MCLARENU. ...

Prvé meno, ktoré každému fanúšikovi motorizmu napadne v súvislosti s McLarenom, je určite Ron Dennis. Najčastejšie sme ...

16. 11. 2016
MCLAREN VIDÍ BUDÚCNOSŤ V HYBRIDOCH. PRACUJE AJ NA ELEKTROMOBILE

MCLAREN VIDÍ BUDÚCNOSŤ V HYBRIDOCH. ...

Strategický plán Track 22 hovorí o tom, že McLaren prinesie do roku 2022 minimálne 15 nových modelov alebo ich derivátov. ...

03. 08. 2016
NÁSTUPCA MCLARENU 650S DOSTANE VÝRAZNE ODLIŠNÝ DIZAJN

NÁSTUPCA MCLARENU 650S DOSTANE VÝRAZNE ...

Hoci bol McLaren 650S predstavený len minulý rok, už v roku 2018 ho čaká náhrada. Nový model Briti vyvíjajú pod ...

05. 08. 2015