Škoda má nového šéfdizajnéra. Je ním Oliver Stefani, ktorý pôsobil ako hlavný dizajnér pre exteriér vo VW. Medzi projekty, ktoré viedol, patrí mastodont Volkswagen Atlas, ale napríklad aj maličký Volkswagen Up! vyrábaný v Bratislave. Nový šéfdizajnér Škody prebral miesto po známom, až hviezdnom Jozefovi Kabaňovi. Slovák pôsobil na pozícii od roku 2008.

Dizajn doby elektrifikácie

„V posledných rokoch sa dizajn Škody vyvíjal extrémne kladne. Nedávno sme preniesli expresívny dizajnový jazyk aj do našich SUV modelov. A teraz Oliver Stefani podnieti ďalšiu fázu vývoja. Má navrhnúť nové modely tak, aby zanechali ešte väčšiu emocionálnu rezonanciu a zavedie ich do doby digitalizácie a elektrifikácie výroby. Oliver má obrovský kreatívny potenciál. Teším sa na spoluprácu s ním,“ komentuje CEO Škoda Auto Bernhard Maier.

Oliver Stefani prichádza od koncernového brata - Volkswagenu. Dizajn Škodoviek by mal posunúť na ďalšiu úroveň.

Rukopis zanechal na mnohých Volkswagenoch

V doterajšej kariére Oliver Stefani dokázal, že je viac ako schopným nástupcom Kabaňa. Veľa sériových áut Volkswagenu za poslednú dekádu nesie jeho rukopis. Spomeňme napr. Atlas, Up!, Polo, Jetta, Tiguan a súčasný bestseller Golf. Dúfame a veríme, že absolvent univerzity v Braunschweig-u a v Pasadene (California) prinesie nový dizajnérsky vietor do vzhľadu Škodoviek. Nepôjde o žiadnu revolúciu, skôr o evolúciu podareného súčasného dizajnu. Keďže doteraz pôsobil vo VW, ktorého dizajnérske poňatie je podobné, hodí sa na túto prácu perfektne.