Na nový TopGear si budeme musieť zrejme ešte riadne počkať. Budúci moderátor Chris Evans má totiž zmluvu s kanálom Channel 4, pre ktorý bude moderovať znovuzrodený program TFI Friday. Plánované vysielanie 23. série TopGearu na jar budúceho roku sa teda odkladá o niekoľko mesiacov. Navyše nie je stále jasné, kto bude s Evansom nový Top Gear moderovať.

BBC síce spravilo konkurz, do ktorého sa mohol prihlásiť hocikto, no k žiadnemu konkrétnemu vyhláseniu nedošlo. Evans chcel do nového TopGearu aj ženu a preto dostali dve ženské hviezdy ponuku. Prvou je bývalá modelka a pretekárka Jodie Kidd. Tá ale ponuku odmietla, táto práca pre ňu predstavovala úväzok na príliš dlhú dobu, po čom momentálne netúži. Druhá, Suzi Perry - moderátorka MotoGP, zase podpísala zmluvu na uvádzanie show o F1 na BBC. Britská televízia by zrejme s presunutím moderátorky problémy nemala, ale ani Perry po novom TopGeare netúži. Evans sa vraj stane stálou hviezdou programu, okolo ktorej sa bude točiť vždy niekto iný. Aj keď sa budú títo ľudia pravidelne vracať, Perry rozhodne nechce byť číslo 2.

Takže zatiaľ to príliš ružovo nevyzerá. Škodoradostný úsmev má z tejto situácie zrejme Jerremy Clarkson, aj keď odchod z BBC oľutovalClarkson je na tom úplne naopak, ako BBC. Partnerov v podobe Richarda Hammonda a Jamesa Maya má istých a spolu s nimi aj producenta Andyho Wilmana. K tomu pridajme zmluvu s Amazon Prime TV, ktorej súčasťou je absolútna sloboda v tvorbe a poriadny rozpočet. Už len vymyslieť nové meno, nápady a show môže začať. Tento rok však od nich tiež radšej nič nečakajme. :(