Bugatti Veyron už nejaký čas nevyrábajú. Automobilka pracuje na nástupcovi, ktorého si budúci majitelia už môžu aj objednať. Tuningové firmy však Veyron nehádžu do starého železa. Jednou z nich je Oakley Design, ktorá sa na úpravy superšportov špecializuje dlhší čas a má za sebou už napríklad úpravu Lamborghini Aventador.

Väčšina firiem sa pri úprave Veyronu venuje vzhľadu, veď kto by potreboval zvyšovať výkon u 1000 koňového auta? Oakley Design má ale iný názor a plánuje z motoru dostať až 1620 koní! To by znamenalo niečo cez 200 koní na liter, čo je už celkom šialená hodnota. Všetko sa začalo meraním výkonu na brzde, ktorá ukázala očakávaných 1001 koní a 1250 Nm. Pokračovalo to rozobratím vozidla tak, aby sa dalo riadne upraviť. Najmä motorový priestor musel byť čo najlepšie prístupný, lebo práve v ňom sa bude odohrávať najviac zmien.

Takto by mal upravený Veyron vyzerať

Podľa všetkého by mali upraviť aj karosériu, ako naznačujú ilustrácie. Či sa vám to páči alebo nie, posúďte sami. Kabína dostane karbónové obloženie namiesto kože, takže pár kíl by mohlo ísť dole, čo sa pri aute vážiacom 1,9 tony môže hodiť. Či ale zmizne všetka koža nie je jasné, zrejme nie. Zatiaľ nevieme, ako by mohol interiér vyzerať vo finálnej podobe. Je zrejmé, že aj táto úprava má svojho konkrétneho majiteľa. Takéto prerábky nik nerobí na sklad. Na to, ako sa prejaví zvýšenie výkonu a prípadné zníženie hmotnosti na jazdných okruhoch, si budeme musieť ešte chvíľu počkať. Spomínaný výkon 1600 koní ale naznačuje brutálne zrýchlenie. Dá sa predpokladať, že tento kúsok bude rýchlejší než doterajší kráľ Veyronov, model SuperSport.