Škoda Octavia RS tretej generácie ponúka najväčšie množstvo verzií v histórii modelu RS a v tomto smere vyčnieva aj v porovnaní s konkurenciou. Veď môžete mať benzínovú Octaviu RS TSI, ktorá sa v našom teste ukázala ako lepšia voľba oproti druhej ponúkanej motorizácii Octavii RS TDI. Ak je vám 220 koní verzie TSI málo, môžete mať Octaviu RS230, ktorá okrem pár koní navyše ponúkne aj samosvorný diferenciál. Všetky tieto motorizácie sú k dispozícii aj s karosériou liftback aj kombi a rovnako aj s manuálnou 6-stupňovou prevodovkou, alebo 6-stupňovou prevodovkou DSG. Aby toho nebolo málo, práve prichádza na trh ďalšia verzia, tentoraz s pohonom oboch náprav.

Zastúpenie Škody na Slovensku zverejnilo oficiálny cenník, z ktorého sa dozvedáme, že za Octaviu RS 4x4 s karosériou liftback zaplatíte 31 900 € a za verziu kombi si priplatíte 850 €, čiže jej cena je 32 750 €. Iba pre porovnanie, za Octaviu Scout s rovnakým motorom a prevodovkou si predajca vypýta 30 950 €. Čo bude lepšia voľba?

Octavia RS 4x4 je k dispozícii v oboch karosárskych verziách, no bohužiaľ iba s jedným motorom a jednou prevodovkou.

Octavia RS 4x4 je však bohužiaľ v ponuke iba s motorom 2,0 TDI a dvojspojkovou prevodovkou DSG. Nie je pritom ťažké uhádnuť prečo, keďže Škoda už aj pred tým predávala auto v rovnakej konfigurácii, ibaže s pohodlnejším podvozkom. Áno Octaviu Scout s týmto motorom a prevodovkou sme pre vás prevetrali aj v našom teste a pozitívne prekvapila. Inžinierom tak stačilo vymeniť iba podvozok a bodykit a Octavia RS 4x4 bola na svete. Ponúkne rovnako ako Scout, či Octavia RS s pohonom prednej nápravy 135 kW (184 k) a 380 Nm. Z 0 na 100 km/h pritom zrýchli za 7,6 s a výrobca by chcel, aby si v kombinovanom cykle vypýtala iba 4,9 l nafty na 100 km. Práve táto nová verzia, ktorú automobilka predstavila koncom leta minulého roka, je už k dispozícii aj u slovenských predajcov. Zastúpenie Škody na Slovensku už zverejnilo aj oficiálny cenník, z ktorého sa dozvedáme, že za Octaviu RS 4x4 s karosériou liftback zaplatíte 31 900 € a za verziu kombi si priplatíte 850 €, čiže jej cena je 32 750 €. V oboch prípadoch ide samozrejme o základnú cenu bez príplatkov. Iba pre porovnanie, za Octaviu Scout s rovnakým motorom a prevodovkou si predajca vypýta 30 950 €. Je síce iba vo verzii kombi, no ponúkne väčšiu všestrannosť, pohodlie a slušnú prejazdnosť ľahkým a stredne ťažkým terénom.

Octavia RS 4x4 u nás začína na cene 31 900 €

V cenníku Octavie RS tak po novom nájdeme 14 rôznych možností kombinácií motora, prevodovky, karosérie a pohonu. Na trhu sú síce jednoznačne rýchlejšie a zábavnejšie autá v tejto triede, no šírkou ponuky Octavia vyniká. Otázkou je, či to už nie je na škodu a nerobí to z Octavie RS v podstate všedný model.

Otázkou je, či v tomto prípade nebude lepšou voľbou Octavia Scout s rovnakým motorom a prevodovkou. Získate pohodlie, nemusíte sa báť ľahkého a stredne ťažkého terénu a ušetríte skoro 1 000 €.

Zdroj: Tlačová správa