Baby Urus

Podobne, ako sme padli na zadok z Audi RS6 a RS7, padáme aj teraz z malého SUV. RSQ3 Sportback vyzerá doslova ako malý Urus. Hlavne pri pohľade zozadu. Tradičné RS tvarované nafúknuté blatníky a dve veľké koncovky výfuku. Áno, Audi v poslednej dobe jednoducho ide karta. Veď vychutnajte si ho v celej kráse vo fotogalérii.

Audi RSQ3

Audi RSQ3 Sportback

KTORÉ JE KRAJŠIE?
  • Audi RSQ3 ( 12% )

     

  • Audi RSQ3 Sportback ( 88% )

     

Odpovedalo 50 ľudí  

Zásadnou vecou, čím sa RSQ3 odlíši od konkurencie, je to, čo má pod kapotou. Svoje miesto si zubami nechtami udržal oceňovaný 5-valec z Audi RS3. Ten je po úpravách dokonca o 26 kilogramov ľahší! 2,5 l motor dosahuje výkon 294 kW (400 k) a 480 Nm. Silu na cestu prenáša skrz 7-stupňovú automatickú prevodovku S Tronic. Samozrejme, že auto ženú dopredu všetky štyri kolesá vďaka pohonu oboch náprav. Či už klasická RSQ3, alebo Sportback vyštartujú na 100 km/h iba za 4,5 sekundy! Maximálka je elektronicky obmedzená na 250 km/h, ale je možné dokúpiť odblokovanie na 280 km/h.

Oproti obyčajnej Q3 je svetlá výška nižšia o 10 mm. Audi tvrdí, že vďaka úpravám by malo mať komunikatívne riadenie a poskytovať skvelý jazdný pôžitok. Takisto vďaka Audi Drive Select nebude problém s každodenným využívaním. Vôbec prvýkrát si budete môcť priplatiť za 21-palcové disky v rôznych prevedeniach od Audi Sport. 6-piestikové brzdy majú vpredu 375 mm a vzadu 310 mm. Štandardné oceľové kotúčové brzdy budete môcť, samozrejme, vylepšiť na keramické. Keramické brzdy majú predný kotúč väčší o 5 mm.

Audi prináša aj niečo známe z BMW. Prostredníctvom Audi MMI si budete môcť uložiť dve nastavenia celého auta pod skratkami RS1 a RS2. Aktivujete ich jednoduchým stlačením RS Mode tlačidla na volante. Okrem toho dostal interiér športovejší nádych. Stredová konzola je orientovaná na vodiča, pribudli špeciálne RS ukazovatele. Tie poskytnú informácie o aktuálnom výkone, alebo napríklad zmerajú čas zrýchlenia na rovinke a preťaženia v zákrutách. Cena začína pri RSQ3 na 63 500 € a pri Sportbacku na rovných 65 000 €.