Mercedes oslavuje 30 rokov pohonu všetkých štyroch kolies 4MATIC. Pri tejto príležitosti pripravilo slovenské zastúpenie tejto a iných značiek podujatie s OFF ROAD FEST 2015. Uskutočnilo sa na slovenskej Sahare. Hlavným zámerom bolo umožniť klientom a priaznivcom pohonu, aby si vyskúšali vodičské zručnosti v teréne a zároveň aj schopnosti vozidiel. Okrem Medveďov tu boli aj vozidlá značiek Honda, Jeep a Kia.

„Našim hlavným zámerom bolo pri príležitosti 30. výročia pohonu všetkých štyroch kolies 4MATIC klientom a priaznivcom štyroch kolies umožniť, aby si v tomto jedinečnom prostredí vyskúšali nielen silu svojho predvádzacieho vozidla, ale aj mieru svojich vodičských schopností a pohotovosť reakcií, ktoré im môže poskytnúť práve tento náročný pieskový terén,“ - uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia, Ing. Andrej Glatz.

Najväčšiemu záujmu sa na adrenalínových pieskových dunách a vodnej prekážke tešili novinky od Mercedesu, v podaní modelov GLC, GLE, GLE kupé, G a GL. Vozidlá iných značiek nezostali bokom, terény bez najmenších problémov zvládli vozidlá Jeep Wrangler a schopnosti predviedli aj Jeep Grand Cherokee, Kia Sportage, Kia Sorento a zahanbiť sa nenechala ani Honda CR-V.

Testovacie jazdy sa uskutočnili na troch rôznych terénnych tratiach (ľahký, stredne náročný a náročný terén). Celkovo absolvovali návštevníci vyše 1600 testovacích jázd. Medzi návštevníkmi nechýbali ani predstaviteľky nežnejšieho pohlavia. Pre tých, ktorí sa ešte nestretli s náročným terénom, bola pripravená Škola Off-Roadovej jazdy. 

Nechýbali ani špeciality v podobe jazdy na Unimogu alebo na historickom vozidle Dodge z roku 1943, či nespútané a nezabudnuteľné ukážkové jazdy so skúsenými vodičmi na ich špeciálne upravených off-roadových vozidlách Mercedes-Benz G, Jeep Wrangler a Jeep Cherokee.  Priaznivci osobných vozidiel sa v rámci statických ukážok mohli dôkladne oboznámiť s najnovšími modelmi značiek Mercedes-Benz, KIA, Jeep a Honda.

Počas oboch dní nechýbal ani hosť - známy motocyklový pretekár a najúspešnejší slovenský účastník Rallye Dakar - Ivan Jakeš, ktorý nielenže demonštroval svoje motocyklové majstrovstvo, ale záujemcov zoznámil aj s jeho dakarským technickým zázemím, inštalovaným vo vozidle Sprinter.

zdroj: tlačová správa