Dážď, vietor, hmly i sneh. Neskoré jesenné počasie pre motoristov znamená viac starostí. Počas chladných dní treba venovať viac úsilia údržbe vozidla a pozornosť si zaslúžia aj vlastnosti paliva. Len tak možno zabezpečiť, že auto bude spoľahlivo slúžiť a nenechá prekvapeného vodiča v problémoch. Palivá OMV MaxxMotion Performance Fuels sú zárukou rakúskej kvality a pomáhajú motoristom dostať z vozidla to najlepšie za každého počasia.

 

 

OMV sa stará viac aj o ďalšiu údržbu a poskytuje vodičom všestrannú pomoc pri príprave na sychravé počasie a prvé mrazy. „Počasie sa dokáže zmeniť veľmi nečakane. Sezóna dažďov, mrazivé rána a jesenná pľušť na vozidle zanechajú stopy a údržbe auta tak treba venovať viac pozornosti ako v lete,“ hovorí Gernot Gollner, Retail Manager OMV Slovensko. „Ak si vodiči chcú vychutnať zážitok z jazdy, alebo len chcú mať istotu, že sa spoľahlivo dostanú na miesto určenia, mali by venovať pozornosť aj detailom,“ dodáva.

OMV odporúča:

1. Skontrolujte kvapalinu v ostrekovačoch, zablatené sklo a znížená viditeľnosť sú nebezpečné. Na čerpacích staniciach OMV je k dispozícii široký sortiment, OMV Caristal navyše udržiava trysky ostrekovačov funkčné a nezaskočia ho ani ranné mrazy.

 

2. Preverte stav ochranného náteru podvozku. Umývací program OMV Top Wash zabezpečí, že vaše auto bude aj po jazde v mlákach čisté aj odspodu a zabráni sa tak korózii.

 

3. Všímajte si, čo tankujete. Kvalitné palivo poskytuje vynikajúce jazdné vlastnosti a zvýšený výkon za akéhokoľvek počasia.

 

4. Natrénujte si šmyk pod dohľadom profesionálov, aby vás na ceste nezaskočil. OMV pripravila pre svojich zákazníkov možnosť absolvovať Školu šmyku na okruhu Slovakiaring. Stačí sledovať Facebook OMV čerpacie stanice Slovensko a zapojiť sa do súťaže.


OMV MaxxMotion 100plus*:
Zlepšuje efektivitu motora a jeho optimálnu funkčnosť
Ponúka lepšie spaľovanie
Pomáha odstraňovať usadeniny na nasávacích ventiloch
Zlepší zrýchlenie až o 14%**
Zabraňuje korózii
Prečisťuje nasávacie ventily a zabraňuje vzniku usadenín
Znižuje spotrebu a emisie

 

OMV MaxxMotion Diesel*:
Má vyššie cetánové číslo než predpisuje norma – minimálne 57
Zabezpečí lepšie spaľovanie
Vďaka čistejšiemu motoru minimalizuje straty výkonu v priebehu času
Zabraňuje tvorbe usadenín a pomáha ich odstrániť
Ponúka plynulejší chod motora
Znižuje spotrebu a emisie
V zime lepšie znáša aj veľké mrazy do -40 stupňov (medzná teplota filtrovateľnosti)


* Efektivitu spaľovania zlepšuje vysoké cetánové alebo oktánové číslo a čistiaci efekt paliva. Výhody a účinky paliva sú ovplyvnené aj vozidlom, správaním vodiča a technickým stavom motora a sú založené na porovnaní s palivom, ktoré spĺňa miestne minimálne požiadavky noriem STN EN 590 a STN EN 228.
 
** Merania na dynamometri pri stanovaných testovacích podmienkach pri použití populárneho vozidla strednej triedy s benzínovým motorom s priamym vstrekovaním preukázali zlepšenie akcelerácie až do 14%