Tesla odštartovala doslova elektromobilové šialenstvo, keď predstavila dizajn a parametre Modelu 3. Má ísť totiž o relatívne dostupný elektromobil so slušným dojazdom cca 345 km v základnej verzii. Po celom svete zaregistroval výrobca už viac ako 400 000 objednávok a prvé kusy majú údajne dostať zákazníci už v roku 2017. Je však šialenstvo okolo Modelu 3 oprávnené? Koncern GM totiž tiež vyvíja dostupný elektromobil so slušným dojazdom a ten prichádza bez veľkolepého predstavovania.

 

Podľa pôvodných informácií mal Bolt/Ampera-e dostať dojazd okolo 320 km. No najnovšie správy zo zámoria hovoria, že podľa metodiky EPA to bude až 383 km!

Opel Ampera-e síce neponúkne takú atraktívnu karosériu ako Tesla Model 3, ale auto s istotou dostanete už v roku 2017.

Tesla mi v marketingovej oblasti pripomína spoločnosť Apple, tiež vie ako ľudí sfanatizovať, aby stáli na jej produkty dlhé rady a prijímali ich bez kritiky. Veľké automobilky však majú úplne iný typ zákazníkov, väčšina kupuje auto skôr rozumom, než emóciami. Presne také autá vyrába aj GM. No elektromobil s malým dojazdom si z racionálneho hľadiska kúpite asi ťažko. Aj preto prichádza revolúcia v podobe Chevroletu Bolt. Nás Európanov však bude viac zaujímať takmer identické auto s názvom Opel Ampera-e, ktoré uvidíme v predaji snáď aj na Slovensku.

 

Podľa pôvodných informácií mal Bolt/Ampera-e dostať dojazd okolo 320 km. No najnovšie správy zo zámoria hovoria, že dojazd podľa metodiky EPA bude 383 km! Je to tak približne o 40 km viac, než ponúkne základný Model 3 od Tesly. Navyše americká metodika nezavádza a podobný dojazd je naozaj dosiahnuteľný.


Pod kapotou bude elektromotor s výkonom 150 kW (204 koní) a 360 Nm. Ten roztočí výhradne predné kolesá a na stovku vás dostane pod 7 sekúnd. Na eko auto ide o perfektnú hodnotu. Vysokonapäťová batéria od LG má kapacitu 60 kWh a je uložená v podlahe. Z jednofázovej zásuvky bude trvať dobíjanie približne 9 hodín. Pri rýchlonabíjaní stačí jedna hodina na dosiahnutie 80 % stavu batérie.


Predaje odštartujú v roku 2017. Cena modelu Ampera-e ešte nie je známa. No Bolt má stáť v USA 37 500 $ (33 400 €). Aby bol Opel konkurencieschopný, podobná cena bude musieť byť aj v Európe. Hlavným súperom zatiaľ nie je spomínaný Model 3, ale Nissan Leaf a BMW i3. Obe autá však ponúkajú omnoho nižší dojazd. Viac informácií o Ampere-e by sme sa mali dozvedieť na autosalóne v Paríži.


Zdroj: carscoops
 

 

NOVÉ FOTKY A INFORMÁCIE O TESLA MODEL 3

NOVÉ FOTKY A INFORMÁCIE O TESLA MODEL 3

Tesla spôsobila Modelom 3 ošiaľ. Pár týždňov po predstavení má viac ako 400 000 objednávok. Ak sa Tesle podarí ...

11. 05. 2016
TESLA MÁ UŽ TAKMER 400 000 REZERVÁCIÍ NA MODEL 3

TESLA MÁ UŽ TAKMER 400 000 REZERVÁCIÍ NA ...

Tesla trafila s Modelom 3 do čierneho. O auto je obrovský záujem, ešte pred oficiálnym predstavením stáli ľudia v ...

16. 04. 2016