Podľa najnovších informácií prejde Opel do vlastníctva skupiny PSA Groupe. Francúzi sa dohodli s General Motors na odkúpení stratovej značky. Oficiálne to plánujú oznámiť v pondelok ráno. Potvrdili to dva nezávislé zdroje z rokovania. Novým spojením vznikne z PSA druhá najväčšia európska automobilka.

Šéf PSA Groupe, Carlos Tavares, verí, že spojením so značkou Opel sa podarí vybudovať koncern, ktorý rýchlo prekoná ročný predaj 5 miliónov vozidiel.

O predaji automobilky Opel (a Vauxhall) rokujú predstavitelia PSA a GM už od minulého mesiaca. Vzájomné rozhovory však priniesli obavy odborov a vlád o možnom prepúšťaní zamestnancov v továrňach Opel. Automobilka je totiž dlhodobo (16 rokov v rade) stratová a potrebuje reštrukturalizáciu. GM pritom už nejaké továrne zatvoril a prepustil nepotrebných zamestnancov, ale aj v minulom roku dosiahol stratu 257 miliónov dolárov. Francúzi však spojeniu veria a plánujú akvizíciou ušetriť približne dve miliardy ročne. Pravdepodobne spoločným vývojom áut, ale aj väčšou vyjednávacou silou voči dodávateľom.

 

Šéf PSA Groupe, Carlos Tavares verí, že spojením so značkou Opel sa podarí vybudovať koncern, ktorý rýchlo prekoná ročný predaj 5 miliónov vozidiel. PSA predalo minulý rok 3,15 milióna áut a Opel 1,16 milióna. Plán je to teda viac, než ambiciózny.

 

Hovorí sa o tom, že GM si vynútil zákaz vstupu značky Opel na čínsky trh. Na najväčšom automobilovom trhu by totiž mohol konkurovať Chevroletu a to je nežiadúce. Detaily dohody medzi GM a PSA sa dozvieme pravdepodobne pondelok ráno.

 

Zdroj: autonews

ZAPLATÍ PSA ZA OPEL 2 MILIARDY?

ZAPLATÍ PSA ZA OPEL 2 MILIARDY?

Nedávno sme priniesli správu o tom, že PSA (Peugeot-Citroen) má záujem o značku Opel. Rokovania stále prebiehajú a ...

19. 02.
GM ROKUJE S PSA O PREDAJI ZNAČKY OPEL

GM ROKUJE S PSA O PREDAJI ZNAČKY OPEL

Dnes sa objavila pomerne zaujímavá a prekvapivá správa. Manažéri General Motors a PSA Group diskutujú o možnosti prevodu ...

14. 02.