Kultové auto z kultového autofilmu 60 sekúnd môže byť teraz teoreticky aj vaše. Ok, nebude to presne ten istý kus, v ktorom sedel Nicolas Cage pred 18 rokmi pri nakrúcaní. Krásna Eleanor Mustang vstane z mŕtvych prostredníctvom firmy Fusion Motor Company. Disponujú právom postaviť oficiálne licencované Eleanor Mustangy. Ako to?

Legendárnych  60 sekúnd

Fusion sa dohodli s koproducentkou filmu 60 sekúnd (Gone In Sixty Seconds) z roku 2000. Jej manžel H.B. „Toby“ Halicki dal život povodnému snímku z roku 1974 a zahynul pri natáčaní Gone In Sixty Seconds 2 v roku 1989.

MUSCLE CAR VS. PONY CAR. AKÝ JE ROZDIEL MEDZI SVALOVCOM A PONÍKOM?

MUSCLE CAR VS. PONY CAR. AKÝ JE ROZDIEL ...

Zvykli ste volať americké zadokolky s osemvalcom jednotne „muscle cars“? Pravdepodobne sme to všetci trochu doplietli. ...

02. 11. 2017
VIDELI STE TIE NAJLEPŠIE AUTOFILMY? TU JE 5 TIPOV! (1.ČASŤ)

VIDELI STE TIE NAJLEPŠIE AUTOFILMY? TU JE 5 ...

Prichádza zima a s ňou prekliate dlhé večery. Kabriolet, športové kupé, poprípade hothatch už drieme zimným spánkom v ...

14. 11. 2017

Nové Eleanor postavia na základoch Ford Mustang Fastback roku 1967-1968. Ide o kompletnú prerábku. Darcov orgánov odstroja, pridajú výstuhy a kompletne prekopú nápravy. Tá zadná je zákazkovo vyrobená a ide o multilink riešenie, teda nezávislé zavesenie kolies. Nechýbajú poriadne Wilwood brzdy, diferenciál s obmedzenou svornosťou a karbónové doplnky. Skvelá kombinácia retro základu s modernou technikou a prvkami výbavy. Kokpit vás privíta klasickými tvarmi dôb minulých, ale nenechajte sa zmiasť. Je tu klíma, audiosystém s Bluetooth a na prianie aj infotainment s navigáciou. Klasici viac ocenia Recaro sedačky a budíky s dôležitými informáciami o stave „strojovne“.

Veľké a výkonné srdcia Roush 

Keď sme už pri nej, novodobú Eleanor môže poháňať 5 kúskov rôznych motorov Roush V8. Základom je 5,0 liter V8 so 430 koňmi (320 kW). Kompresorom prepĺňaný variant dáva rovných 600 koní (447 kW)! Pre úplných fajnšmekrov a milovníkov veľkých objemov pripravili motor s objemom 427 kubických palcov (7,0 l) s výkonmi 480, 560, 750 koní (357, 417, 559 kW). Podľa zvolenej motorizácie máte na výber 5- a 6-stupňový manuál alebo 6-stupňový automat. Cena začína na 189-tisícoch dolárov a na auto sa nebudete vedieť dočkať 6 mesiacov. Toľko trvá dodanie zákazníkovi. 

Ako sa vám znovuzrodená Eleanor páči?  


Zdroj a foto: MrWolfior, carscoops