Túto správu môžeme kľudne označiť ako motoršportový návrat roka, resp desaťročia. Peugeot sa totiž oficiálne vráti na slávne preteky Pikes Peak! Aby dosiahli cieľ vyhrať 30. júna v Colorado Springs v USA, spojili dve hlavné ingrediencie potrebné pre úspech: nový Peugeot 208 T16 Pikes Peak a pána pilota menom Sébastien Loeb. Auto je pokračovateľom slávnych predchodcov 205 T16 a 405 T16 Pikes Peak a vo francúzsku by boli veľmi radi, ak by okrem mena nadviazal aj úspechom v samotných pretekoch. Takže? Uvidíme už (alebo až?) 30. júna, keď sa 208ka postaví na štart nasilnejšej kategórie "unlimited" s jediným cieľom - vyhrať!

Pozrite si priloženú pozvánku od Peugeotu, v ktorej sú použité aj časti legendárneho filmu "Climb Dance". Ten mimochodom nájdete v celej dĺžke na konci článku...

Preteky do vrchu Pikes Peak sú jedinečné svojou trasou (úplne asfaltovou od minulého roka) zloženou zo 156 zákrut v celkovej dĺžke 19,9 km a s prevýšením neskutočných 2860 m! Štartuje sa vo výške 1440m a cieľ je až v 4 300 metrov nad morom! Unikátnosťou je aj skutočnosť , že sú to druhé najstaršie preteky v USA po Indianopolise (prvý Pikes Peak sa išiel v roku 1916). Jednoducho obrovská výzva pre všetkých!

A teraz si pozrite legendárne video "Clim Dance" z roku 1988, na ktorom božský Ari Vatanen krotí beštiálny Peugeot 405 Turbo 16 GR. A len tak mimochodom aj stanovil nový rekord trate s hodnotou 10:47.77 (aktuálny rekord drží Rhys Millen a jeho hodnota je 9:46.164, avšak to sa bavíme o podstatne zmenenej trati, ktorá je dnes kompletne asfaltová). Dodnes toto video vyráža dych. Nie len svojím spracovaním ale aj umením pána vodiča. Dočkáme sa niečoho podobného aj so Sebastienom za volantom?