Máte už plán na víkend? Ak nie, máme pre vás tip. Od 14. do 17. januára môžete navštíviť autosalón vo Viedni. Autá okupujú haly C a D výstaviska a už len pohľad na zastúpenie značiek hovorí, že pôjde o zaujímavú akciu. Z toho najlepšieho spomeňme napríklad značky Rolls Royce, Bentley, Lamborghini, Maserati, Bugatti, Bentley, Tesla, či Aston Martin. No nie je to len o tom najdrahšom a najrýchlejšom, samozrejme nechýba nemecká prémia Mercedes, BMW, Audi, či ostatné značky ako Ford, Honda, Mazda, Mitsubishi, Subaru, Suzuki, Kia, Hyundai, Mini alebo Lotus. Autosalón sľubuje vyše 400 nových modelov, koncepty, či európske premiéry.

Koncept Opel Monza na autosalóne vo Viedni

Nemáte ešte plán na víkend? Čo tak navštíviť Autosalón Viedeň?

Viedeň je blízko a autosalón už len podľa zastúpenia značiek vyzerá veľmi dobre. Napríklad počas minulých rokov mohli návštevníci obdivovať koncept Opel Monza alebo vidieť Nikiho Laudu a Susie Wolffovú v stánku Mercedesu. Vstupenka pre dospelú osobu vás bude stáť 12 € na mieste alebo od 10 € v elektronickej podobe. Deti do 10 rokov za vstup neplatia, žiaci, študenti a dôchodcovia zaplatia 8,50 €. Viac informácií sa nachádza na stránke Autosalónu Viedeň, no tam bez nemčiny nepochodíte.

V stánku Mercedesu bol Niki Lauda a Susie Wolff

Najjednoduchšie sa dostanete na viedenský autosalón autom, stačí zadať do navigácie cieľ 1012 Wien, Messeplatz 1 alebo Trabrennstrasse 7. Z Bratislavy to ozaj nie je ďaleko, pôjdete podobne ako na letisko Schwechat, akurát budete pokračovať ďalej a z diaľnice A4 zídete na A23 smer Praha, Brno a potom na výjazde Handelskai/Messezentrum pôjdete smerom na výstavisko. No môžete ísť aj vlakom. V tom prípade si kúpite lístok z Bratislavy, či už Petržalky alebo Hlavnej stanice na Wien Hauptbahnhof, odiaľ Schnellbahnom na Wien Praterstern a potom U-Bahnom smerom na Seestadt.