„Sme veľmi poctení, že v tejto vysoko hodnotenej skupine uspel pri hodnotení porotcov práve Volkswagen Polo“ zhodnotil Prof.Dr. Martin Winterkorn, predseda predstavenstva Volkswagen AG. „Po veľkolepom triumfe Golfu v minulom roku, nás veľmi teší, že tento úspech môžeme zopakovať s Polom. Tieto autá dosiahli početné ocenenia a získali už veľa cien. To len podčiarkuje, že Volkswagen ide tou správnou cestou a má doteraz najlepšie portfólio svojich produktov v histórii.“ Okrem toho, produktová značka VW pre hospodárnosť „BlueMotion“ (dostupné pre Polo, Golf a Passat) získala ekologickú cenu World Green Car Award 2010.

Obe ocenenia prebral v New York City šéfdizajnér koncernu VW Walter de Silva. „Nová generácia Pola fascinuje svojou priamosťou, jedinečnosťou a nadčasovým dizajnom ako aj vynikajúcou hospodárnosťou. Medzičasom sa pre jeho kúpu rozhodlo už 230.000 zákazníkov na celom svete.“

World Car Awards sa počas siedmych rokov svojej existencie stala jedným z najvýznamnejších udeľovaných ocenení. Z 59 porotcov z 25 krajín, sa z pomedzi 30 hodnotených modelov, viac ako polovica rozhodla pre Polo.