Trojica hyperšportov Porsche 918 Spyder, McLaren P1 a Ferrari LaFerrari priťahuje mnoho pozornosti. Za posledný rok sa objavilo už niekoľko porovnaní jednotlivých áut. Väčšinu pretekov vyhralo Porsche aj napriek najmenšiemu výkonu. Občas dokázal uchmatnúť víťazstvo aj McLaren. Väčšinu víťazstiev však dosiahol vďaka lepším pneumatikám. Namiesto štandardných Pirelli Corsa obúval lepivé Pirelli P Zero Trofeo R. Alejandro Salomon, ktorý stojí aj za videom Hyper5, sa rozhodol obuť všetky autá do rovnakých pneumatík (Trofeo R).
 

„Zberatelia (Ferrari) sa rozhodli zbierať“ a nie jazdiť.

Bohužiaľ, na porovnanie zohnal iba Porsche a McLaren. Ako sám hovorí, „zberatelia (Ferrari) sa rozhodli zbierať“ a nie jazdiť. :-) Taliansky hyperšport tak nahradil Dodge Viper ACR. A víťaz? Prezradím len toľko, že vyhral s rozdielom 2,79 s! Alejandro však tvrdí, že treba brať do úvahy extrémne teplé počasie a oba hybridy mali problém s prehrievaním. Predsa len, batérie sú citlivé na prevádzkovú teplotu.


Alejandro sľúbil, že porovnania na rovnakých pneumatikách spravia znova a v chladnejšom počasí. Snáď sa im podarí zohnať už aj Ferrari.

PORSCHE 918, MCLAREN P1 A LAFERRARI V TESTE! VEYRON A HUAYRA SÚ BONUS

PORSCHE 918, MCLAREN P1 A LAFERRARI V TESTE! ...

Toto je pre autofanúšika hotový sviatok! Pred pár dňami sa na youtube objavilo video, aké sa doposiaľ za roky nepodarilo ...

11. 11. 2015
SVIATOK AUTOFANDU VYVRCHOLIL DVOJORGAZMOM. HYPER5 III. DOPLNIL CHRIS HARRIS

SVIATOK AUTOFANDU VYVRCHOLIL DVOJORGAZMOM. ...

Včerajšok (piatok 20. 11. 2015) vojde do automobilových dejín! Po troch rokoch márneho snaženia rôznych magazínov a TV ...

21. 11. 2015