Porsche prešlo od atmosférických motorov k prepĺňaným. Od fanúšikov si za to vyslúžili vlnu kritiky. Dôvodom nie je len iné správanie motora, ale aj odlišný zvuk. Jednoducho turbomotory neznejú tak dobre, ako tie atmosférické. Po osobnej skúsenosti s modernizovanou Carrerou S, však môžem povedať, že ani tá nemá zvuk na zahodenie. Porsche má však vo verzii 911 GT3 stále atmosféru a tá znie o triedu lepšie!

Nová 911 GT3 nie je len pastvou pre oči, ale aj zážitkom pre uši. Veď si pozrite a hlavne vypočujte nasledovné video.

Modernizovaná 911 GT3 zostáva, našťastie, pri atmosférickom motore. Dozadu sa nasťahoval nový a väčší 4,0 litrový plochý šesťvalec s výkonom 368 kW (500 koní). Maximálny výkon dosahuje až pri 8250 otáčkach. To je hodnota, ktorú môžu prepĺňané motory ticho závidieť. S vysokými otáčkami súvisí aj skvelý zvuk. K športovému vozidlu totiž nepatrí len poriadny výkon a skvelý podvozok, ale aj poriadny „hudobný“ zážitok.

 

Porsche 911 GT3 je zážitkom aj pre uši, znie fantasticky

 

Nová 911 GT3 nie je len pastvou pre oči, ale aj zážitkom pre uši. Veď si pozrite a hlavne vypočujte nasledovné video. Zaujímavosťou je, že tieto skvelo natočené a nastrihané zábery nepochádzajú priamo od Porsche. Autorom sú nadšenci z komunity Drivetribe. Tú založilo známe trio Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May.

MODERNIZOVANÉ PORSCHE 911 GT3 ZVLÁDNE NÜRBURGRING O 12S RÝCHLEJŠIE

MODERNIZOVANÉ PORSCHE 911 GT3 ZVLÁDNE ...

Šéf divízie Porsche GT nedávno vyhlásil, že ich hlavným cieľom nie sú traťové rekordy. To však neznamená, že by ...

05. 05.
MODERNIZOVANÉ 500 KOŇOVÉ PORSCHE 911 GT3 MÁ OPÄŤ MANUÁL!

MODERNIZOVANÉ 500 KOŇOVÉ PORSCHE 911 GT3 ...

V rámci modernizácie typu 911 prišiel na rad aj momentálny vrchol ponuky v podobe verzie GT3. Nie je prekvapením, že ...

07. 03.