Porsche ctí tradičné tvary áut. Na poli techniky však používa to najlepšie z najlepšieho. Nechýbajú ani karbón keramické brzdy, avšak existuje skupina áut, na ktorých by vyzerali „nepatrične“. A navyše, znesvätili by tým kult oldtimerov. Porsche Classic preto vyvíja a vyrába klasické bubnové brzdy pre „povojnový“ typ 356. Majitelia drahých a zachovalých kúskov už nemusia zháňať druhé auto „na diely“, alebo míňajúce sa originálne súčiastky.

 

Porsche vyrobí nové podľa pôvodného receptu!

Prvé Porsche je ikonou

Porsche 356 bolo prvým produkčným typom značky. Vyrábali ho v rokoch 1948 - 1965. Existuje veľa kusov, ktoré potrebujú náhradné diely. Nie všetci majitelia ich zatvorili do klietky garáže a čakajú, kedy narastú na cene ešte viac. Dôkazom je aj toto video. A tak to má byť! Autá, aj keď výnimočne cenné, tu máme na to, aby jazdili.

Pôvodný recept, moderná výroba

Ľudia z Porsche hovoria o výrobe z pôvodných „ingrediencií“, ale podľa moderných štandardov. Tolerancie sú omnoho prísnejšie. Porsche brzdy samozrejme testovalo na konkrétnom aute a zabezpečilo tak špičkovú bezpečnosť riešenia. Postup výroby ukazuje video, ktoré sa oplatí pozrieť. Pohladí na duši milovníkov old school riešení.

Drahé? Záleží na uhle pohľadu

Cena 8000 eur za kompletnú sadu štyroch bubnových bŕzd sa môže zdať premrštená v porovnaní s drobnými, za ktoré kúpite zadné „bubny“ na staršie autá z 90. rokov. Nezabúdajme, že tu sa platí aj za exkluzivitu, originalitu a vhodnosť na reštaurátorské účely. A samozrejme, nedostupnosť pôvodných bŕzd. Navyše, vzduchom chladené Porsche neustále rastie na cene. Ikona, ktorá preslávila značku v motoršporte ešte pred príchodom deväťsto jedenástky, už lacnejšia nebude.

Nie všetky kusy majitelia uložili do vyhrievaných garáži. 

Zdroj: Porsche, motorauthority

Zdroj foto: wsj.com

CHCETE PORSCHE 356 SPEEDSTER? STÄRKE HO PRETRANSFORMUJE Z BOXSTERA

CHCETE PORSCHE 356 SPEEDSTER? STÄRKE HO ...

Kúpiť Porsche 356 Speedster sa bežným smrteľníkom nepodarí. Prvé produkčné auto značky stojí viac ako oblička. ...

05. 10. 2017
PORSCHE 928 OSLAVUJE 40. NARODENINY

PORSCHE 928 OSLAVUJE 40. NARODENINY

Porsche má dôvod oslavovať. Jeho model 928 slávi tohto roku štyridsiatku. Aj keď to nie je taká ikona ako model 911, toto ...

17. 08. 2017
NAJSLÁVNEJŠIE ŠPORTOVÉ AUTO JE PORSCHE 911

NAJSLÁVNEJŠIE ŠPORTOVÉ AUTO JE PORSCHE ...

Porsche 911 debutovalo v 60. rokoch 20. storočia a odvtedy sa drží na špičke automobilového sveta. Najslávnejšie ...

04. 09. 2017
PURISTICKÉ PORSCHE 911 CARRERA T JE 23. MODELOM DEVÄŤSTOJEDENÁSTKY!

PURISTICKÉ PORSCHE 911 CARRERA T JE 23. ...

Bravo Porsche! Aj keď táto formulka je vhodnejšia skôr k záveru článku, nedá mi to nepoznamenať hneď v úvode. Po ...

24. 10. 2017