Znovuzrodenie je možno trochu silné slovo. Toto krásne BMW 318is E30 už na začiatku projektu nebolo vrakom a stav taktiež nebol úplne najhorší. Povedal by som, že zub času sa na ňom za tie roky podpísal iba minimálne. Dokonca ani zváračka a ani tmel sa nestal najlepším priateľom majiteľa. Práce na aute bolo aj tak viac ako na kostole. Veď posúďte sami...  

V dnešnej dobe je priam smrteľný hriech dať zošrotovať hocijakú E30-ku. Aj keď je v polčase rozpadu...

Videí o reštaurovaní starších áut je na internete neskutočne veľa. Niektoré sú lepšie, iné horšie, ostatné len poskladané z fotiek. Toto video na mňa spravilo dojem. Pozerá sa naň totiž veľmi príjemne. Komu je málo zostrihaných 15 minút, môže si na YouTube kanáli otvoriť všetky videa Fedora Lamersa. Tak sa mimochodom volá majiteľ. Ak sa chystáte renovovať alebo upravovať tricku, môže vám to pomôcť.

 

Na druhej strane sa mi veľmi páči, že sa chalan držal iba originálu. Žiadne prehodenie motora za R6 či V8, žiadne obrovské kolesá, zníženie atď. sa v tomto prípade nekonalo. 

 

V závere videá sa dozvieme, že auto je na predaj. A možno ho už predal. Kto vie... Fedor sa chce pustiť do nového projektu. Čo to bude? Ostáva nám len hádať. 

 

Chalaniska celkom obdivujem aj v tom, že popri práci si našiel čas aj na kameru a postprodukciu. Premiestňovanie, strihanie... To všetko chce pri robote čas a osobne by ma to asi fakt veľmi vyrušovalo. 

 

Verím, že podobných videí vám čoskoro prinesieme viac. Bol by som rád, keby sme mohli odprezentovať aj tie z našej scény. Ak máte niečo zaujímavé, dajte nám vedieť a radi vám dáme na našej stránke priestor. 

VIDEO: TAKTO DÁ RENOVOVAŤ AUTO MÁLOKTO. MERCEDES CL SI TO ZASLÚŽI

VIDEO: TAKTO DÁ RENOVOVAŤ AUTO MÁLOKTO. ...

Mám veľmi rád opravy a úpravy starších áut. Výsledky nie každej práce však stoja zato. Mnoho autičkárov sa ale do ...

29. 11. 2016
TAKTO SA RODIA MODERNÉ VETERÁNY! :)

TAKTO SA RODIA MODERNÉ VETERÁNY! :)

Je vopred jasné, že nájsť v dnešnej dobe veterán z vojnového, alebo povojnového obdobia je makačka. Ani tie mladšie ...

10. 11. 2016