Už zajtra sa v areáli bývalého kameňolomu pod Pezinskou Babou známom aj ako Paddock Pezinská Baba, bude trochu oslavovať. Oficiálny klub majiteľov a priaznivcov japonských značiek Toyota a Lexus – ToyotaTeam Slovakia o.z. oslavuje 10 rokov svojej existencie. Práve v lete 2004 niekoľko nadšencov založilo diskusné fórum pod doménou www.toyotateam.sk a po odobrení názvu občianskeho združenia zastúpením Toyoty v Českej a Slovenskej republike sa začala písať aj história tradičných výročných zrazov na Pezinskej Babe.

Aj napriek faktu, že občianske združenie funguje bez akejkoľvek podpory importéra, sa komunita majiteľov a priaznivcov Toyoty postupne rozrástla až na viac než 3 500 členov. Niekoľko stoviek najaktívnejších z rôznych kútov Slovenska a Českej republiky sa pravidelne stretáva raz ročne na ToyotaTeam Slovakia Meeting.

Na akcii si znova budú môcť vyskúšať zručnosti za volantom a porovnať autá v rôznych súťažiach. Okrem klasickej „statickej“ ankety o Top auto zrazu sa bude vyhodnocovať aj najhlasnejší výfuk či najnižšie auto. Moderovanými vstupmi budú predstavené najzaujímavejšie klubové autá, aby sa aj novší majitelia alebo menej znalí návštevníci dozvedeli niečo z bohatej histórie značky Toyota. Z početných typov a modelov majú tradične najväčšie zastúpenie rôzne generácie Corolla a Celica, pričom nie je núdza ani o legendy motoršportu ako napríklad Toyota Celica Turbo 4WD ST185 alebo GT4 ST205, či Toyota Corolla AE86 a Toyota Supra. Okrem rôznych youngtimerov nie je núdza ani o nové typy alebo novšie generácie automobilov. Početné zastúpenie má Avensis, Yaris či Auris. Z Lexusov je populárny najmä rad IS prvej generácie a rad GS. Ale objaví sa aj IS-F.

Tomáš Ježek na Nissane odvážnejších povozí v Drift Taxi.

Pre najmenších návštevníkov bude tradične k dispozícii aj skákací hrad a detský kútik. Nebude chýbať ani občerstvenie a hudba. Program spestrí aj vystúpenie brušnej tanečnice zo skupiny Lamees a prezentácia na tému správneho umývania auta a starostlivosti o lak. Najväčším ťahákom na hornej ploche Paddocku býva tradične autoslalom, ktorý doplní vystúpenie profesionálneho kaskadéra a drift taxi. Majster SR v stunt-ridingu, Tomáš Tóth predvedie svoje neuveriteľné kúsky na motorke Honda CBR600RR o 11:30 a odvážlivcov, ktorí si budú chcieť vyskúšať Drift Taxi, povozí účastník King of Drift Slovakia – Tomáš „Pablo“ Ježek na Nissane 200SX. V sobotu má byť veľmi pekné slnečné počasie a ak máte čas, spravte si výlet na Pezinskú Babu. Kompletný program podujatia a základné informácie nájdete na http://www.toyotateam.sk/2014/.

 

Tomáš Tóth na ostrej Honde predvedie krkolomné skúšky.