Volvo predstavilo svoj najluxusnejší interiér. Má byť súčasťou vrcholného modelu nového sedanu S90 Excellence. Môžem povedať, že vnútro vyzerá rovnako dobre ako zovňajšok. Maketa plastiky ilustruje, ako má v modeli S90 Excellence vyzerať multifunkčná konzola Lounge. Maketa ukazuje predstavu Volva o novom poňatí luxusu pre troch. Miesto pri vodičovi je pre vystreté nohy majiteľa.

„Na pôvodnú koncepciu konzoly Lounge v type XC90 sme mali tak pozitívne ohlasy, že v interiéri S90 Excellence sme sa rozhodli ju ešte posunúť o krok ďalej. Týmto interiérom chceme vytvoriť umelecké dielo. Použili sme mnohé z pôvodných koncepcií a priviedli ich do reality.“ uviedol Robin Page, viceprezident spoločnosti Volvo Cars pre dizajn interiéru vozidiel.
 

Tím dizajnérov spoločnosti Volvo Cars sa sústredil na čo možno najväčšie pohodlie pasažierov cestujúcich v zadnej časti interiéru. Tu vytvorili maximálne pohodlné sedenie a stredový ovládací panel s najvyššou mierou pohodlia, ktorý obsahuje také komfortné prvky, ako je držiak nápojov s vyhrievaním/chladením, audiosystém, masážnu funkciu, či veľkú multimediálnu obrazovku. Zadná lakťová opierka obsahuje chladničku a dodáva sa s dvoma ručne brúsenými krištáľovými pohármi od renomovaného švédskeho výrobcu skla Orrefors.

„Kľúčovým prvkom konceptu je odstránenie sedadla spolujazdca vodiča. Tak zabezpečili oveľa menej obmedzený výhľad vpred a zároveň vytvorili dojem priestoru a svetla, ktoré vniká dnu."

Výbava Excellence poukazuje na to, že Volvo si od nového typu S90 sľubuje veľa. Zároveň je jasné, že auto bude vlastniť človek, ktorý sa nestará o šoférovanie. Bude si užívať maximálny komfort zadných sedadiel, kde mu nebude prekážať predný spolujazdec. Ako z makety vidno, sedadlo spolujazdca vodiča chýba. Robin Page k tomu povedal: „Jedným z kľúčových prvkov konceptu je odstránenie sedadla spolujazdca vodiča. To sme odstránili preto, aby sme zabezpečili neobmedzený výhľad dopredu a zároveň vytvorili dojem priestoru a svetla, ktoré vďaka tomu vniká dnu. Toto riešenie má okamžitý a upokojujúci účinok.“
 

Koncepcia konzoly Lounge v modeli S90 Excellence prináša tri alternatívy:

1 - mobilná pracovná stanica, ktorej súčasťou je skladací pracovný stolík a veľká obrazovka, kde si môžete pozrieť elektronickú poštu, alebo viesť videokonferencie,

 

2 - zábavný režim, kde si môžete dodatočne vyhľadať najnovšie príspevky zo služby Netflix,

 

3 - relaxačný režim, v ktorom môžete sklopiť sedadlo, vziať z chladničky chladený nápoj a relaxovať s nohami na vyhrievanej opierke pre nohy.


Cestovať v takom luxuse musí byť ozaj pohodlné. Už len nájsť dobrého šoféra... :)