Lexus sa športovými verziami snaží zaujať viac zákazníkov. Preto pracujú na zlepšeniach. Tie sa týkajú áut aj marketingu. Pre budúci rok pre efká (GS a RC) avizovali zmenu v podobe štandardne ponúkaného adaptívneho variabilného zavesenia kolies (AVS) ostatnej generácie. Oko poteší jemné rozšírenie palety farieb.

Systém AVS zvyšuje pohodlie a zároveň zabezpečuje stabilitu v zákrutách.

AVS systém upravuje silu tlmenia na všetkých štyroch kolesách. Zohľadňuje aktuálne podmienky povrchu vozovky a prednastavený jazdný mód. Využíva niekoľko snímačov (bočné zrýchlenie, rýchlosť stáčania, rýchlosť jazdy), zdokonaľuje pohodlie jazdy a zvyšuje stabilitu auta.


Najnovšia verzia systému AVS ponúka 30 úrovní tlmenia (predtým 9) s automatickým prepínaním. Počas prejazdu zákrutou sa tlmenie zvyšuje ako reakcia na pokyny z volantu, rýchlosť stáčania a polohu karosérie vozidla, čo sa odzrkadlí v zlepšenej ovládateľnosti a nižších náklonoch karosérie. Výsledkom je hladká a pohodlná jazda.

V novej sivej farbe je GS F doslova ako sivá myška. Pre zmenu v krásnej modrej vyzerá neskutočne. S modrou to Lexus jednoducho vie...

Lexus ešte spojil rozšírené funkcie systému AVS s bezpečnostnou technológiou integrovaného riadenia dynamiky vozidla (VDIM) a so systémom Drive Mode Select. V režimoch ECO, NORMAL a SPORT systém uprednostňuje pohodlie jazdy a prispieva k vyššej stabilite. V režime SPORT S+ sa tlmenie zameriava predovšetkým na stabilitu jazdy a okrem toho automaticky prepína pohonnú jednotku vozidla, elektrický posilňovač riadenia a stabilizačný systém VDIM do režimu Sport. Režim Sport S vodič rozozná hneď. Okrem lepších jazdných vlastností sa zmení grafika palubného displeja.


Lexus GS F a RC F používa atmosférický 5,0 litrový V8 s max. výkonom 351 kW (477 k) v spojení s osemstupňovým automatom s priamym radením Sports Direct Shift. Ak teda hľadáte veľký atmosférický motor so športovým duchom, veľa už na výber bohužiaľ nemáte.

Pre modelový rok 2017 Lexus priniesol pre GS F nový sivý odtieň a pre RC F prišli s novým čiernym lakom. RC F navyše dostalo nové disky so siedmimi dvojitými lúčmi. Detaily, ktoré potešia.

Zdroj: Lexus.sk

LEXUS PREDAL MILIÓN KUSOV IS. MODEL 2017 TROCHU MODERNIZOVALI

LEXUS PREDAL MILIÓN KUSOV IS. MODEL 2017 ...

Na autosalóne v Paríži má európsku premiéru modernizovaný model Lexus IS 2017. Prináša ...

04. 10. 2016
LEXUS UKÁZAL PROTOTYP REVOLUČNÝCH SEDADIEL

LEXUS UKÁZAL PROTOTYP REVOLUČNÝCH SEDADIEL

Autá prechádzajú neustále zlepšovaním. Niektoré zmeny a objavy síce nie sú tie správne, alebo potrebné, no občas sa ...

16. 09. 2016