Ak ste už prešli „spomaľovák“ vo vyššej rýchlosti, viete o celkom nepríjemnom zážitku. Je pravda, že niekedy ich vôbec nie je vidno. V tme číhajú na nápravy áut. Napadalo vám, čo by sa stalo, ak by ste ho preleteli v riadne vysokej rýchlosti, povedzme 200 km/h? Vďaka prepracovanému simulátoru BeamNG.drive a kanálu DestructionNation to nemusíme skúšať. Po zhliadnutí videa je to jasné ako facka. Prejazd retardérom autá doslova ničí!

Reálna fyzika drví autá rad radom

Simulátor používa „soft-body“ fyziku a autori hovoria o realistickom chovaní objektov. Autá poslali na mínové pole, posiate cestnými spomaľovákmi v rade za sebou. Rýchlosť pirátov ciest dosahuje viac ako 240 km/h bez znakov spomaľovania. Vzali do úvahy váhu auta a dokonca aj tvrdosť a výšku podvozku. Výsledky sú rozdielne pre odlišné typy áut. Zatiaľ čo Dodge Viper rozhodí a „stotálkuje“ hneď prvý ležiaci policajt, starý americký pickup s dlhým rázvorom a vysokým profilom pneumatík celý manéver ako tak zvládne. Video ozaj stojí za to, objaví sa v ňom aj Fiat Uno!

Samozrejme, že správanie objektov nie je úplne 100% zhodné s reálnymi situáciami. Pre predstavu, aký šalát z auta spraví nájazd na retardér v „nemeckých diaľničných rýchlostiach“, postačuje viac než dosť.

 

Zdroj: DestructionNation

HONDA CIVIC A JEJ EVOLÚCIA V KOCKE. POZNÁTE NAJVÄČŠIE MÍĽNIKY?

HONDA CIVIC A JEJ EVOLÚCIA V KOCKE. ...

Civic je mimoriadne obľúbeným autom aj v Európe. Mladí chlapci po kompaktnej Honde túžia ako po ich prvom aute. Aj kvôli ...

03. 11. 2017
PORSCHE VYVÍJA BUBNOVÉ BRZDY ZA 8000 €! UCTÍ SI TÝM KLASIKU 356

PORSCHE VYVÍJA BUBNOVÉ BRZDY ZA 8000 €! ...

Porsche ctí tradičné tvary áut. Na poli techniky však používa to najlepšie z najlepšieho. Nechýbajú ani karbón ...

02. 11. 2017