Citroën je v poslednej dobe známy najmä športovými úspechmi v seriály WTCC. Veď aj na posledných pretekoch na Slovakiaringu triumfoval José Maria López na špeciále Citroën C-Elysée. Okrem toho je značka spojená aj s našim najúspešnejším cyklistom Petrom Saganom, ktorý je ambasádorom Citroënu na Slovensku. Značka je však s novinkou SpaceTourer aj partnerom slovenského predsedníctva v Rade EÚ.

Citroën je s novinkou SpaceTourer partnerom slovenského predsedníctva v Rade EÚ.

SpaceTourer je pritom horúcou novinkou, ktorú automobilka predstavila na tohto ročnom autosalóne v Ženeve. Bude k dispozícii v troch dĺžkach a najväčšia verzia odvezie až 9 ľudí. Jeho priestor však môžete využiť aj na prepravu nákladu, keďže dokáže previezť až 1 400 kg. Navyše prichádza aj s príjemnými detailmi ako otvorenie bočných posuvných dverí pohybom nohou pod rohom zadného nárazníku. Čo môže byť veľmi užitočné, napríklad ak máte na rukách dieťa a chcete ho usadiť do autosedačky. Auto ponúka aj bezpečnosť v podobe 5 hviezdičiek v testoch Euro NCAP.

DS3 Performance má rovnaký motor a výkon ako Peugeot 208 GTI, no už v sérii prinesie aj samosvor.

Francúzi však na bratislavskom autosalóne prezentujú aj svoju prémiovú značku DS. Tá je už samostatná a automobilka pre ňu plánuje aj exkluzívnu predajnú sieť. Neprekvapí preto, že má na autosalóne samostatnú expozíciu. V nej nájdeme už známe typy DS3, DS4 a DS5. Práve najmenší z nich však prichádza na trh aj s veľmi zaujímavou verziou DS3 Performance. Tento hot hatch má rovnaký motor a výkon ako Peugeot 208 GTI, no už v sérii prinesie aj samosvor.

DS JE SAMOSTATNÁ PRÉMIOVÁ ZNAČKA

DS JE SAMOSTATNÁ PRÉMIOVÁ ZNAČKA

Citroen sa v r2014 rozhodol pre odvážny krok. Vytvoril samostatnú prémiovú značku DS. Nikdy sa netajili tým, že ...

21. 02. 2016
DS3 UŽ NIE JE CITROËN A PRINÁŠA AJ 208 K VERZIU SO SAMOSVOROM

DS3 UŽ NIE JE CITROËN A PRINÁŠA AJ 208 K ...

Citroën DS3 je na trhu už od roku 2010. Má na konte viac ako 390 000 predaných kusov a stále má čo ponúknuť. No čas ...

24. 01. 2016