Sprievodné preteky európskeho šampionátu pretekov ťahačov na SlovakiaRingu FIA ETRC budú mať počas víkendu 15.a 16. júla premiéru. Preteky áut triedy GT4 organizuje spoločnosť SRO Stéphana Ratela, ktorý je za slávnym šampionátom Blancpain GT Series. GT4 odštartovali v roku 2006, keď sa objavili v holandskom národnom šampionáte a v nemeckom VLN. Kvalitu seriálu zvýšili Porsche Cayman GT4 a McLaren 570S.

Na preteky na SlovakiaRingu je v GT4 homologovaných 14 modelov vrátane Aston Martin Vantage, KTM X-Bow GT4, Nissan 370Z GT4, Maserati GranTurismo MC GT4 a Porsche 911 (997) GT4, no očakávajú sa ďalšie prírastky. Vozidlá sú stavané na modeloch sériovej výroby. Na rozdiel od podobných modelov triedy GT3 sú jednoduchšie upravené s nižším výkonom.

 

Šampionát pozostáva zo sérií Northern Cup a Southern Cup (bývalý francúzsky FFSA GT Championship). Spája regionálne GT preteky po celej Európe. SRO pri ňom použil úspešný model, s ktorým žne úspechy v Blancpain GT Series. Konkrétne: znížil náklady, vytvoril podmienky pre technické fair-play, ponúka dynamické preteky s profesionálmi aj amatérmi, vyhľadáva dostupné lokácie, poskytuje silné mediálne pokrytie a priateľskú atmosféru v zákulisí.

Vďaka 20 rokom skúseností, z toho 10 s triedou GT4, dokázalo SRO vytvoriť vyvážený Balance of Performace (BoP) - čiže dorovnanie maximálnej hmotnosti vozidiel na základe ich výkonov - všetko pre vyrovnanejšie pretekanie. Seriál navyše odobrila FIA statusom "Medzinárodný seriál". Výsledkom je atraktívny kalendár GT4 European Searies na šiestich zaujímavých okruhoch po celej Európe: Misano, Brands Hatch, Red Bull Ring, SLOVAKIA RING, Zandvoort a Nürburgring. U nás sa počas najbližšieho víkendu postaví na štart až 30 vozidiel.

 

Vstupné je jednotné v rámci samotného podujatia pretekov ťahačov a Truck Show. Presný harmonogram pretekov nájdete na web stránke www.slovakiaring.sk