Výrobný cyklus súčasnej generácie BMW X3 sa chýli ku koncu a tak sa logicky objavujú informácie o tej novej. Dostane kódové označenie G01, bude väčšia, ľahšia a luxusnejšia. Zrejme však dostane aj šialenú a trochu zbytočnú verziu M, podobne ako väčší súrodenci BMW X5 M a BMW X6 M. Prečo vlastne? Nuž, konkurencia nespí a pravdepodobne ponúkne Audi RS Q5 a Mercedes GLC 63 AMG, čo znamená, že BMW nesmie v tomto súboji chýbať a musí im postaviť protivníka.

BMW X4 M40i by už v nasledujúcej generácii nemuselo byť vrcholom ponuky. Automobilka totiž vraj plánuje verziu X3 M a tým pádom aj X4 M.

Novú generáciu X3 automobilka predstaví koncom roka 2017. Testovacie prototypy už brázdia zasnežené cesty severnej Európy. Bude postavená na novej platforme, čo znamená, že by mala byť ľahšia približne o 100 kg. To aj napriek tomu, že bude takmer určite väčšia. Nové BMW X1 totiž narástlo, čo znamená, že sa musí rovnakým smerom posunúť aj X3. Mala by tiež priniesť luxusnejší interiér, čo bola jedna z výčitiek zákazníkov pri súčasnej generácii. Verziu M by zrejme mohol poháňať 3,0 litrový prepĺňaný radový 6-valec vyladený až na hranicu 500 koní. Je jasné, že ak príde X3 M, môžeme rovnakú verziu očakávať aj od BMW X4.

Zdroj: bmwblog