Firmu Procar-Motorsport už fanúšikovia motoršportu poznajú. Vznikla ešte pred otvorením prvého slovenského okruhu Slovakia Ring. Už vtedy sa zaoberala prenájmom pretekárskych vozidiel pre ľudí, ktorí chcú vyskúšať jazdu na okruhu, či v športovom vozidle. Od vzniku si jazdu na ich vozidlách na okruhu vyskúšali tisícky zákazníkov, ktorí odchádzali so širokým úsmevom na tvári. U niektorých práve tento moment naštartoval nové hobby – motoršport. Chalani z Procar-Motorsport sa stále snažia ponúknuť niečo nové a tak to je aj tento rok. V ich garáži preto pribudli na sezónu 2016 hneď dve novinky.

Ešte v priebehu leta privítali v garáži vozidlo KTM X-Bow, ktoré si môžete vyskúšať na okruhu Slovakia Ring alebo na letisku v Senici. Toto konkrétne KTM X-Bow nie je sériové a nie je určené na cestu. Je špeciálne upravené na jazdu na okruhu, čiže má okruhový podvozok, ktorý používajú v KTM X-Bow Battle. Tiež pár pomocných aerodynamických prvkov a mierne zvýšený výkon z 240 na 280 k. Jazda v ňom je ozaj neskutočná, porovnať sa dá s jazdou na veľkej motokáre. S KTM sa dajú neskutočne rezať zákruty a pocit v otvorenom kokpite je tiež viac než zaujímavý. Ďalšou novinkou sú nové formule, ktoré zadovážili z nemeckého seriálu ADAC Masters, čiže predchodcu FORMULE 4.

Technické údaje Formula ADAC Masters:
Karbónový monokok podľa bezpečnostných pravidiel Formule 3
Váha: 490 kg
Motor: VW 1,6 l – 145 k
Prevodovka: 5-rýchlostná sekvenčná
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h – 3,8 sek.
Max. rýchlosť: 235 km/h

Veľa zákazníkov hovorí, že tak malý výkon nemôže prekvapiť, ale omyl! Formule majú nízku váhu, perfektnú aerodynamiku a pretože nevážia veľa, môžu brzdiť veľmi neskoro, čo sa všetko prejaví vo výslednom čase. Tieto formule môžu na SlovakiaRingu dosiahnuť čas 2:08. Pre porovnanie, bežné autá jazdia časy cca. 3 minúty a pretekárske vozidlá kategórie GT3 / Porsche, Ferrari, Mercedes... / s výkonom 500 a viac koní jazdia časy okolo 2:02.  Teda celkom dobré nie?

Formule ADAC Masters sú na prenájom aj na preteky / Carbonia Cup, Remus CUP, Eset CUP /, ale hlavne pre ľudí, ktorí si ich chcú vyskúšať, aké je to jazdiť na formule. Pre tých, ktorí nevedia, čo si majú vypýtať od Ježiška, sme pripravili super akcie na jazdu na našich vozidlách spolu s portálom zlavadna.sk, v ktorých sú aj naše ostatné vozidlá ako Porsche, Mustang, či dvojmiestna Formula Renault.

Obe akcie nájdete TU:
http://www.zlavadna.sk/zlava_162717_jazda-na-formule-porsche-ktm-x-bow-mustangu-racetaxi-formula2x

https://www.zlavadna.sk/zlava_165001_jazda-na-slovakia-ringu-na-formule-adac-masters-alebo-ktm-x-bow
 

Kontakt:
Procar-Motorsport s.r.o.
Partizanska 29, 90084 Báhoň
www.procarmotorsport.sk
sk@procarmotorsport.com