Denno denne nás zasypávajú rôzne koncepty s nálepkou "toto je budúcnosť". Niektoré su viac podarené ako iné, avšak ten dnešný, stojí vysoko nad všetkými ostatnými: Project Flake. Ten vyniká najmä maximálnym možným využitím aktívnej aerodynamiky, ktorá sa začína objavovať už aj v dnešných, aktuálne predávaných automobiloch (napríklad Ferrari, Pagani ale aj BMW, Opel, Ford atď). Toto je však aplikácia posunutá na úplne iný, nový level!

Prierez modelom Project Flake

Celý projekt vznikal takmer 36 mesiacov a jeho autorom je mladý designér Da Feng. Už z názvu je jasné (flake je voľne preložené aj ako šupina) akým smerom toto auto pôjde. Jeho povrch sa skladá z 250 drobných plôch, ktoré sa dokážu dynamicky prispôsobovať aktuálnej situácií na ceste ale aj požiadavkám šoféra. To má napríklad za následok čo najnižší odpor vzduchu pri rýchlej jazde alebo naopak, pri brzdení sa tento odpor maximalizuje.

Ďalšia vychytávka sú kolesá "D-Wheels" ktoré sú úplne iné ako tie, čo používame dnes. Tieto sa skladajú z 12 menších "nožičiek", ktoré podľa potreby menia nie len svetlú výšku vozidla ale aj jeho jazdný komfort.

Myslíte si, že toto je len číra fantázia bez šance na reálnu existenciu? Nie tak celkom, pretože autor už absolvoval konzultáciu s ex inžinierom Williams F1, ktorý mal na starosti aerodynamiku monopostov a ten to považuje za reálne uskutočnitelné... Uvidíme teda, kam to až tento projekt nakoniec dotiahne. Čo vy na to? A hoďte očkom na priložené video.

 

Pozrite si ďalšie obrázky tohto zaujímavého auta priamo na autorovej stránke pretendingpretentious.blogspot.com