Kia chce trochu znepríjemniť život Nissanu Juke.

Prvé náčrty nového konceptu sa na verejnosť dostali už pred niekoľkými mesiacmi. Kia až teraz zverejnila celú podobu. Z nej môžeme jasne vyčítať, ako bude v budúcnosti vyzerať malý crossover. V tomto segmente už automobilka má zastúpenie v podobe Soulu, no po novom má väčšie ambície. Z trónu chce zostreliť Nissan Juke. Po ceste do sériovej výroby ešte určite utrpí nejaké dizajnové zmeny. Každopádne by malo ísť o najdivokejší typ tejto kórejskej automobilky.

Pravdepodobne teraz nevidíme len nový koncept, ale aj budúce dizajnové smerovanie automobilky. Provo by sa o niekoľko mesiacov však mohol zmeniť na Kiu Juke.

Povedal by som, že Provo je až športovo zameraný. Sivá karoséria s vysokými líniami okien je doplnená o oranžové prvky. Interiér má mierny nádych štýlu retro. To však konštruktérom nebránilo v tom, aby ho vybavili hi-tech prvkami, medzi ktorými nemá miesto ani jeden analógový ukazovateľ. Niečo zo sveta motoršportu vidíme na volante, kde oranžový pásik označuje jeho vrchol.

Z celkového agresívneho zjavu môžeme vyčítať, že pod kapotu by mohol zamieriť aj motor 1,6 Turbo, ktorý dodáva výkon 150 kW (204 k). O tejto oblasti však Kia neprezradila nič. Niečo viac budeme vedieť po ženevskom autosalóne. Na konkrétne technické informácie si budeme musieť počkať možno až do autosalónu vo Frankfurte alebo v Los Angeles.

Prečítajte si aj: Kia pro_cee'd GT bude mať premiéru v Ženeve