V pondelok obletela automobilový svet správa, že vďaka zmene zákona môže americká firma, ktorá sa doposiaľ venovala reštaurácii a opravám existujúcich DeLoreanov, začať stavať plnohodnotné repliky legendárnych športiakov z 80. rokov.

 

 

 

 

 

Zákon umožňuje malým špecializovaným výrobcom produkovať maximálne 360 áut ročne, tie však musia spĺňať viaceré aktuálne predpisy. Preto sa už nedá hovoriť o pôvodnom DeLorean DMC-12 zo začiatku 80. rokov, ale o jeho replike. To slovo u viacerých z nás môže vyvolávať skôr odpor, povrchnosť a nekvalitu, dovolím si tvrdiť, že v tomto prípade to bude otočené presne naopak. Je veľmi pravdepodobné, ba takmer isté, že replika typu DMC-12 bude lepšia než aký kedy bol originál. 

Vo firme The DeLorean Motor Company v Texase teraz prebieha doslova šialenstvo (radosti, ale aj ohromného množstva práce). Už budúci rok totiž chce firma priniesť na trh prvé "nové" kusy s novým motorom, prevodovkou, lepšími svetlami a podvozkom. Aby sa na nich dovtedy nezabudlo, dali si pripraviť prvú novú reklamu. Jej meno je Lucky Coin - šťastná minca. Nie je to žiaden zázrak, ale vzhľadom na fakt, že vznikla za pár dní, je viac než pozerateľná. Nevadí, že chalanisko z nej ešte nebol na svete v čase, keď sa v USA predával originál. Vytvára dojem, že auto pozná a užíva si ho.

Keďže momentálne toho veľa o replike nevieme, úlohou tohto videa je udržať prípadných záujemcov stotisícového auta v strehu. A to sa podľa všetkého podarí. Sme naozaj zvedaví, čo sa firme podarí postaviť. Nižšie si pre porovnanie môže pozrieť reklamu z roku 1982.