"Drag, Drift a Tuning majáles" hostil 2. kolo slovenského šprintérskeho šampionátu a zaregistrovalo sa doň celkovo 165 pretekárov z piatich štátov. Súboje brutálnych áut a motocyklov prinášali často neuveriteľné výsledky a opäť sa preukázal trend neustáleho posúvania hraníc tohto extrémneho motoršportu.

Najrýchlejším na štyroch kolesách bol domáci pretekár Zsolt Jóba na upravenom Nissane GTR, ktorý pokoril 201-metrovú trať spevným štartom za 6,785 sekundy. V triede Motocykle cenu za absolútne najlepší čas prevzal rakúsky pretekár Peter Seebacher na preplňovanom drag špeciáli BMW, ktorý famóznym časom 5,68 s stanovil nový traťový rekord, pri čom jeho maximálka v cieli bola 212 km/h!

Galéria: 32 obrázkov

Okrem drag racingu si na svoje prišli aj fanúšikovia jazdy bokom, keďže sa konali aj preteky zaradené do medzinárodného kalendára maďarského promotéra Drifting.hu. Preteky boli vypísané výhradne pre triedu PRO a stretla sa opäť veľmi silná konkurencia špičkových strojov. Vo finálových dueloch si víťazstvo vybojoval slovenský driftér Roman Kolesár na preplňovanom BMW s výkonom 800 koní a 800 Nm. Za nim skončili maďarskí majstri volantu Magyar Tamás s dieslovým "Terrorbenzom", Bócsik Oszkár s 550-koňovým BMW E30 V8 turbo a Zángó Zoltán na BMW V8 kompresor.

Miestom na oddych od "hromobitia" bol paddock, kde vládla uvoľnená atmosféra okolo statickej výstavy upravených, zriedkavých a vzácnych áut. Súťažiť sa dalo o trofeje stylingového seriálu Show & Shine Slovakia a merali sa i decibely audio sústav aj výfukov. Nechýbalo moderované predstavenie áut, fotenie s dievčatami, svoju vyčlenenú zónu mal aj slovenský Subaru klub a to všetko pri podmaze live setov DJ-a.