Ruskému prezidentovi by nevadilo jazdiť na elektromobile Tesla. To vyjadril na energetickom fóre v Moskve po priamej otázke, či je ochotný kvôli čistejším „zajtrajškom“ šoférovať Teslu. Putin údajne odpovedal: „Prečo nie?“ A pokračoval protiútokom „čo si myslíte, že budeme jazdiť len na vozíkoch alebo niečom podobnom? Nie, nebudeme jazdiť na vozíkoch!“ Putinove auto môže byť poháňané elektrinou.

Elektrické autá nie sú ekologické

Jeden z najvplyvnejších mužov sveta hovorí, že má rád „ľahké, rýchle a efektívne“ elektrické autá japonskej a americkej produkcie. Dodáva, že neverí v ich ekologickosť. Elektrická energia na dobíjanie batérií pochádza z fosílnych palív, ako je uhlie. Podľa neho je zemný plyn pre životné prostredie lepším a šetrnejším riešením. "Preto je podľa nášho názoru palivo ako zemný plyn v konečnom dôsledku oveľa šetrnejšie k životnému prostrediu než elektrické vozidlá," povedal Putin. Vyzerá to tak, že zdravý sedliacky rozum mu nechýba. Napriek tomu je potrebné spomenúť, že Rusko je jedným z najväčších dodávateľov zemného plynu. Vyšší dopyt po komodite by ekonomike krajiny výrazne pomohol.

Vladimír Putin má rád ľahké, rýchle a efektívne japonské a americké autá.

Výroba elektriny ekologická veru nie je.

HVIEZDOU SKVELEJ LETNEJ PARÓDIE LADA PARODY COVER JE... LADA :)

HVIEZDOU SKVELEJ LETNEJ PARÓDIE LADA PARODY ...

Len včera sa na YouTube objavil milo spracovaný videoklip - Lada parody cover - paródia na hit od Eda Sheerana - Shape of ...

27. 07. 2017
LADA VESTA CROSS: RUSKÝ CROSSOVER PODĽA ZÁPADNÝCH ŠTANDARDOV

LADA VESTA CROSS: RUSKÝ CROSSOVER PODĽA ...

Automobilka Lada si žije vlastným životom. Len donedávna vyrábali Rusi v podstate len staré typy s archaickou ...

02. 09. 2015
LADA NIVA VS. NISSAN GT-R V ŠPRINTE! VÝSLEDOK VÁS PREKVAPÍ

LADA NIVA VS. NISSAN GT-R V ŠPRINTE! ...

Ruská terénna legenda môže japonskú „godzillu“ poraziť jedine na nespevnenej ceste. Avšak, nie je Niva ako Niva. ...

15. 07. 2016
PRVÍ ZÁKAZNÍCI UŽ MAJÚ NAJOČAKÁVANEJŠIE AUTO ROKA - TESLA 3

PRVÍ ZÁKAZNÍCI UŽ MAJÚ ...

Tesla konečne dodala prvým zákazníkom dlho očakávaný "ľudový" elektromobil. Po viac ako 400-tisíc objednávkach tak ...

01. 08. 2017

Putin má pre autá vášeň, najmä tie domáce, vyrobené v Rusku. V minulosti previezol bývalého amerického prezidenta Georgea W. Busha v „oldschoolovej“ Volge GAZ-21. Skúšobnou jazdou otestoval Yo-mobile, ruské hybridné auto na zemný plyn, ktoré vyvinul miliardár Michail Prokhorov v roku 2011. V roku 2010 odšoféroval 2000 km na Lade Kalina ako promo pre modernizovanú diaľnicu na ruskom ďalekom východe.

Zdroj: Bloomberg, carscoops