Čínsky Qoros pravdepodobne už poznáte. Číňania si vybrali práve Slovensko pre otestovanie vstupu na európske trhy. Veľké predajné úspechy tu zatiaľ nedosiahli. Predsa len konzervatívni Európania neveria, že kvalitný výrobok môže prísť aj z Číny. Pritom podľa nášho testu je Qoros 3 Sedan veľmi slušné auto. Predstavitelia automobilky však nasadili odvážnu cenovú politiku.

Dostupné majú byť dve verzie. Jedna s pohonom predných kolies a druhá s pohonom všetkých kolies. K dispozícii bude pravdepodobne len dvoj-spojková 6-stupňová prevodovka.

Na európsky trh má prísť po sedane a hatchbacku aj úplne nové SUV s názvom Qoros 5. SUV má konkurovať autám ako Mazda CX-5, či Volkswagen Tiguan. Automobilka odhalila model 5 na módnej show v Miláne. „Unikátna snaha o dizajn, ktorý sa vyrovná duchu mesta,“ takto odvážne opisuje vzhľad auta oficiálna správa. Dizajn pritom silne pripomína model 3 Hatchback.

Aké auto vám pripomína Qoros 5?

Číňania neprezradili, aké motory dostane SUV. Qoros 3 má pod kapotou 1,6 litrový turbomotor s výkonom 116 kW (156 koní). Ak chce automobilka uspieť na našom trhu, bude musieť priniesť väčšiu paletu motorov. Príchod naftového agregátu je otázny, ten je totiž v Číne nepredajný. S väčšou pravdepodobnosťou môžeme očakávať Plug-in Hybrid. Dostupné majú byť dve verzie. Jedna s pohonom predných kolies a druhá s pohonom všetkých kolies. K dispozícii bude pravdepodobne len dvoj-spojková 6-stupňová prevodovka.


Viac detailov sa dozvieme 20. novembra po oficiálnej premiére na autosalóne v Guangzhou. Qoros predáva automobily okrem Číny aj na Slovensku a vo Veľkej Británii.

 

Zdroj: carscoops, autoexpress