Oddelenie Renault Sport Technologies už vyrobilo viacero dobrých áut, napríklad Renault Clio RS 200 EDC, či Renault Mégane RS 265. Autá zo športovej sekcie majú niečo spoločné. Nie teraz nemyslím stádo koní pod kapotou alebo športovo ladený podvozok, ale R. S. Monitor 2.0, ktorý sleduje a zaznamenáva údaje z jazdy, ktoré potom môžete analyzovať alebo zdieľať s priateľmi.

Renault Sport zverejnil telemetriu rekordnej jazdy na Nürburgringu

Laurent Hurgon mal počas rekordnej jazdy s Renaultom Mégane RS 275 Trophy R na Nürburgringu zapnutý R. S. Monitor 2.0. Renault Sport potom telemetriu zverejnil, a tak sa môžete v pozrieť ako rýchlo išiel alebo na jeho prácu s volantom.

Malú hračku pre veľkých chlapcov, R. S. Monitor 2.0 nenájdete vo všetkých modeloch Renaultu. Automobilka ňou poteší iba majiteľov športových modelov RS. Systém využíva 7-palcový displej, ponúka niektoré informácie zobrazené v 3D podobe, umožňuje dáta stiahnuť na USB kľúč a zdieľať na sociálnych sieťach. Zaujímavé sú informácie, ktoré systém zbiera, napríklad akruálna rýchlosť, zaradený rýchlostný stupeň, poloha plynového a brzdového pedála, otáčky motora, aktuálny výkon a krútiaci moment alebo diagram preťaženia.

Diagram preťaženia

Renault sa vrátil na trón najrýchlejších predokoliek, keď pred nedávnom Laurent Hurgon s Renaultom Mégane RS 275 Trophy R zajazdil na Nürburgringu čas 7:54,36. Pilot mal na palube samozrejme R. S. Monitor 2.0. Automobilka dáta zverejnila, a tak si môžeme pozrieť, čo presne Laurent robil počas rekordného kola. Telemetria z celého kola je prístupná na stránkach Renault Sportu: http://www.renaultsport.com/rsreplay/#/runs/824.

Zdroj: tlačová správa