Nabližšiu sobotu 19.03. je na Slovakia Ringu na programe štvrté pokračovanie ostrého jazdenia na okruhu určeného pre širokú verejnosť. Máme pre vás niekoľko zaujímavých informácií, ktoré by ste mali vedieť. Prinášame vám aj tradičnú suťaž o voľné lístky na RWD4. Info nájdete na konci článku...

Napíšte nám, čo sa vám na TopSpeed.sk páči a čo nie a možno vyhráte lístky na dopoludňajšie jazdenie.

Možno ste si všimli, že v názve akcie sa objavilo slovko Cup. Ním chce dať organizátor najavo, že okrem jazdenia v triedach prináša aj hondnotenie najlepších jazdcov. Jazdiť sa síce bude klasicky v dvoch skupinách A (začiatočník) a B (pokročilý), vyhodnocovať však budú podľa nasledovného delenia:

Kategória S - seriové a ľahko upravené autá:
S1 - 1600 ccm
S2 - 2000 ccm
S3 - 3500 ccm
S4 + 3500 ccm
SD - Diesel

Kategória M - upravené, pretekárske autá
M1 - 1600 ccm
M2 - 2000 ccm
M3 - 3000 ccm
M4 + 3000 ccm

Jazdenie v Cupe je na programe po obede. Každá skupina A aj B dostane k dispozícii 3 jazdy po 3 merané kolá. Po vyjdení na trať z boxov bude priestor pre zahriatie áut a gúm, následne vám zmerajú tri kolá a piate je určené na dochladenie a odjazd do boxov. Nasledujú autá skupiny B v rovnakom scenári. Toto sa popoludní zopakuje 3x.


Každý teda dostane k dispozícii 3x 3 merané jazdy. Vyhodnotenie bude vhľadom na rôznorodosť áut nasledovné: kedže medzi autami bude dosť sériových áut, ktoré brzdami nemusia dobre zvládnuť 3 kolá pod plným plnyom, z každej jazdy (trojkola) organizátori vyhodnotia 2 najrýchlejšie kolá. (v praxi to znamená, že jazdec nemusí ísť na plno všetky 3 kolá). Výsledné hodnotenie prebehne podľa rovnakého kľúča. Sčítajú sa dve lepšie jazdy dvojkolá) z troch. (napr. ak niekto vypadne v poslednej jazde alebo nebude môcť na jednu jazdu nastúpiť, porucha auta... stále bude hodnotený).

 

Včera skončila možnosť objednať a zaplatiť lístky na RWD4 v predregistrácii. Od dnes teda platia nasledovné ceny platené priamo na mieste:

 

Cena jázd v hotovosti, priamo na okruhu v deň akcie
(je nutné zúčastniť sa registrácie):


Celý deň: 125,-€
Dopoludnia: 80,-€ (voľné jazdy = tréningy)
Popoludní: 80,-€ (CUP)

 

Podrobnejšie info a harmonogram dňa RWD4 Cup


TopSpeed.sk vám jazdychtivým v malej súťaži znova prináša možnosť získať voľné vstupenky na dopoludňajšie jazdy. Vaša úloha je jednoduchá. Emailom na adrese info(zavinac)topspeed.sk nám napíšte, čo sa vám na našej stránke páči a naopak, čo nie. Čo by ste zlepšili? Aj vďaka vám môže byť TopSpeed.sk lepší web. :)