Hovorí sa, že aj zlá reklama je reklama. Áno, je, ale zlá reklama niekedy nemusí zabezpečiť dopyt po tovaroch a službách. Reklama je okrem reputácie jedným z najdôležitejších kritérií pri kúpe auta. A to obchodníci dobre vedia. Preto sa do reklamy tlačí obrovské množstvo peňazí. Reklama Lexus December to remember už nejaký ten rok funguje na majoritnom trhu luxusnej Toyoty, v Amerike. 

Na dobrú reklamu netreba veľa. Stačia deti a šteniatka... A potom to už ide samo :)

V Lexuse sa snažia vyťažiť z minuloročnej rovnomennej kampane čo najviac. Pred pár dňami opäť rozbehli túto kampaň. A dobre vedia, prečo to robia. Zo štatistík totiž vyplýva, že za posledné 2 roky sa im podarilo predať najviac áut práve v decembri. Nie je tajomstvom, že sa automobilke v Amerike darí, ale stále by to mohlo byť lepšie.  
Automobilky sa v tomto období doslova predbiehajú, ktorá z nich predá najviac. V hre stále ostáva nemecké BMW a Mercedes, ale Lexus im úspešne šliape na krk. „Nemusíme byť jednotka v predaji, ale predpokladáme, že predáme 300 tisíc kusov.“

V Lexuse sa snažia vyťažiť z minuloročnej rovnomennej kampane čo najviac. Pred pár dňami to opäť rozbehli naplno. A dobre vedia, čo robia. Zo štatistík totiž vyplýva, že za posledné 2 roky sa im podarilo predať najviac áut práve v decembri. Nie je tajomstvom, že sa automobilke v Amerike darí, ale stále by to mohlo byť lepšie.  

 

Automobilky sa v tomto období doslova predháňajú, ktorá z nich predá najviac. V hre stále ostáva nemecké BMW a Mercedes, ale Lexus im úspešne šliape na krk. „Nemusíme byť jednotka v predaji, ale predpokladáme, že do konca roka predáme 300-tisíc kusov.“
 
Reklama, ktorá súvisí s predajom áut, sa stala neoddeliteľným ukončením sezóny pre celé odvetvie. Každá značka sa teraz snaží prilákať nových, ale aj starých zákazníkov špeciálnymi reklamami a akciami. S predajom luxusnejších áut súvisí aj výhodný lízing. Existuje totiž predpoklad, že ak auto predáte v decembri, tak do 2 – 3 rokov príde zákazník opäť, so záujmom kúpiť si novší model.

Z dospelého človeka sa počas sviatkov rázom stáva dieťa :)

Tento rok kampaň pozostáva zo série spotov, v ktorých sú dospelí vyobrazení ako deti. Dalo by sa povedať, že z hĺbky na povrch vypúšťajú svoje vnútorné dieťa, ktoré sa v nich vzbudí pri pohľade na nové auto. Celkom vydarené reklamy, nemyslíte? :) 

 

Lexus December to remember - Stunned

Lexus December to Remember - Whisper

Lexus December to Remember - Dancer

Zostrih Lexus December to remember 2016

Osobne sa mi viac páčia reklamy z minulého roku, kedy deti rozprávajú "Santovi" svoje priania na Vianoce :) 

TIE NAJLEPŠIE VIDEOSPOTY LEXUS

TIE NAJLEPŠIE VIDEOSPOTY LEXUS

Lexus je veľmi mladá značka. Drvivá väčšina priamych konkurentov sú 3-4x starší. Ale za krátky, ani nie 30-ročný ...

22. 06. 2017
ROZTOMILÁ REKLAMA HONDA VÁM PRIPOMENIE DETSTVO

ROZTOMILÁ REKLAMA HONDA VÁM PRIPOMENIE ...

Pamätáte si na prvé auto, ktoré vaši rodičia vlastnili? Vybudovali ste si k nemu, alebo ku konkrétnej značke nejaký ...

24. 08. 2017