Čína je na trhu s autami kľúčovým hráčom. Všetky automobilky sa usilujú presadiť v najľudnatejšej krajine sveta. Verte, že to nemajú ľahké. Prednedávnom prišla správa o zavedení kvót na elektromobily, o čom sme informovali v článku Kvóty v Číne na elektro-autá budú už budúci rok! Veľmi rýchlu odpoveď na to dal Renault-Nissan.

Čína zavádza prísne kvóty na elektromobily. Automobilky prakticky nemajú na výber...

Japonský Nissan Motor a jej partnerská automobilka Renault budú v Číne vyrábať elektromobily v novom spoločnom podniku s firmou Dongfeng Motor. Automobilky sa totiž snažia pripraviť na prísne kvóty na elektromobily čínskej vlády.

 

Čína, ktorá je najväčším automobilovým trhom na svete, chce, aby na elektromobily a plug-in hybridy do roku 2025 pripadala prinajmenšom pätina predaja áut v krajine. To je súčasť politiky, ktorá sa snaží riešiť naliehavý problém vysokého znečistenia ovzdušia vo veľkých čínskych mestách.

 

Ford Motor tento mesiac ohlásil spoluprácu s čínskou automobilkou Anhui Zotye Automobile. V jej rámci chce preskúmať založenie spoločného podniku na výrobu elektromobilov v Číne. Tesla, Daimler a General Motors už oznámili plány týkajúce sa výroby elektromobilov v Číne.

 

V novom podniku eGT New Energy Automotive bude 25 % vlastniť Nissan rovnako ako Renault a zvyšných 50 % bude patriť Dongfengu, uviedli dnes Nissan a Renault. Dodali, že eGT vyvinie nový elektromobil na platforme aliancie Renault-Nissan.

 

"Založenie nového spoločného podniku s firmou Dongfeng potvrdzuje našu snahu vyvíjať konkurencieschopné elektromobily pre čínsky trh," uviedol šéf aliancie Renault-Nissan Carlos Ghosn.

Zdroj: Teraz

KVÓTY V ČÍNE NA ELEKTRO-AUTÁ BUDÚ UŽ ...

Kvóty v Číne plánujú zaviesť na predaj áut s elektrickým pohonom od budúceho roka. Správa vyvolala poplach medzi ...

17. 08. 2017