Rolls-Royce patrí medzi exkluzívne značky. Už vlastníctvo hocijakého typu Rolls-Royce ukazuje, že nemáte hlboko do vrecka a potrpíte si len na to najlepšie. Angličania poznajú svojich zákazníkov a tí sú nároční, preto im automobilka v rámci programu Bespoke Collection ponúka stavbu auta na zákazku. Najnovší prírastok, ktorý odhalili na Pekinskom autosalóne hrdo nesie meno Pinnacle Travel Phantom.

Rolls-Royce Pinnacle Travel Phantom vyrobili pre čínskeho klienta na zákazku

Rolls-Royce Pinnacle Travel Phantom je výnimočný nielen dvojfarebným lakovaním. Interiér auta ručne poskladali z 230 laserom vyrezaných kusov dreva.

Čínsky trh patrí medzi najdynamickejšie a niet divu, že tam pribúdajú boháči ako huby po daždi. Tí chcú byť výnimoční. Jeden z nich je šťastným majiteľom jediného kusu Pinnacle Travel Phantom, ktorý mu Rolls-Royce vyrobil na objednávku. Nikto iný nebude vlastniť taký istý Rolls-Royce. 

Interiér aj exteriér sú jedinečné

V čom je výnimočný? Pre kusovku navrhli dvojfarebné lakovanie. Na bokoch použili farbu Silver Sand, ktorá vkusne dopĺňa zvyšok auta vo farbe Madeira Red. Samozrejmosťou je niekoľko detailov, ktoré zvýrazňujú exkluzivitu auta. Interiér v ničom nezaostáva za exteriérom. Ak si odmyslíme biele vankúše a strechu, tak kabíne dominuje koža Morello Red a Seashell. Nesmieme zabudnúť na drevo, ktoré je v tomto auto jedinečné. Majstri vyrezali každý kus dreva laserom a potom ručne poskladali vzory, ktoré sa tiahnu naprieč celým interiérom. Ak by ste ich chceli spočítať, zastavíte sa na počte 230 unikátnych drevených komponentov.

Zdroj: autoblog.com