Spomínate si na video, v ktorom Rolls Royce Phantom driftoval cez polia, lúky, kaluže a blato? Verím tomu, že áno. Na také niečo sa nezabúda. Dnes tu máme druhé pokračovanie príbehu. Tento raz prezentuje svoje driftérske schopnosti dvojdverové kupé Wraith.

 

 

 

 

 

 

 

Ak by ste mali auto za niekoľko stoviek tisíc eur,  čo by ste s ním urobili? Jazdili by ste dverami napred po svojom obrovskom pozemku okolo rodinného sídla? Ja rozhodne áno. Kto je však ten, čo to skutočne robí a ešte to aj natočí na video?

Rolls Royce Wraith stojí približne 255 tisíc eur a poháňa ho v12 s výkonom 633 konských síl.

Toto a podobné videá vyvolávajú pocit čistej radosti. Veď kto by nechcel skúsiť prehnať jedno z najluxusnejších áut na svete dverami napred po trávniku pred domom?

Identita autorov ešte nie je úplne jasná. Jeden zdroj tvrdí, že Tax the Rich je dvojica chlapíkov, ktorí natáčajú takéto videá, no nešpecializujú sa len na Rolls Royce. Podstatné však je, že vozidlá, ktoré vidíme na videu, nevlastnia. Využívajú však to, že so 633 koňovým (465 kW) Rolls Roycom poháňaným V12 nikto nedriftuje.

 

Chlapci sa k autám do svojich videí podľa tohto zdroja dostanú pomerne jednoducho. Požičajú si ich od známych, ktorí musia byť evidentne veľmi dobrí známi. Druhá možnosť je však o niečo šokujúcejšia. Ak si auto nemôžu požičať od kamarátov, použijú novinárske auto! Viete si predstaviť, žeby sme toto robili s Rolls Roycom my? Slovenskí importéri by nám chceli zobrať aj život. Na druhej strane, dostať sa na Slovensku k týmto autám na seriózny test je mimoriadne ťažké, aj nie vôbec nemožné.

 

Druhý zdroj však tvrdí, že ide o syna bohatého Brita. Natáčanie údajne vždy prebieha na miestach, ktoré vlastní Harry Hunt. Aj v tomto prípade však ide len o dohady. Nech je to už akokoľvek, videá z dielne Tax the Rich nám vždy vyčaria úsmev na perách. Vychutnajte si príjemnú hudbu a oku lahodiace zábery. Odporúčam najmä tie spomalené.

 

Zdroj: carscoops.com, speedmonkey.co.uk

Prečítajte si aj: Najdlhší drift na svete meria viac ako 144 kilometrov!