39 áut kategórie GT3

Prvé preteky sa uskutočnili v Talianskom Misane. Na trati, ktorá je veľmi technická a ponúka len málo možností na predbiehanie. No nik neočakával, ako nabitá táto sezóna bude. Rošt čítajúci 39 špeciálov GT3 od 9 rôznych výrobcov a najlepších GT jazdcov sveta bol fakt mimoriadne nabitý. V tejto konkurencii sa, aj tak silná posádka, akou posádka Grasser Racing #16 určite je, dokáže značne vytrápiť.

Rosina a Bleekemolen neboli tento víkend v hre o víťaztvo.

A úprimne, v Misane nebola nikdy v boji o top 5, nieto o víťazstvo. Ale treba povedať, že aj iné posádky, ktoré boli tvorené menami ako Philip Eng, Steven Kane, Alex Buncombe a mnoho ďalších neboli schopné prebojovať sa do top 10. A Štofi mal aj celý víkend množstvo smoly. V kvalifikácii obsadil iba 33. miesto. V pretekoch to nebolo o nič lepšie. V prvom preteku zvolili konzervatívnu stratégiu a obuli mokré pneumatiky, ktoré boli ku koncu stintu pomalšie ako slicky, ktoré na osychajúcej trati vedeli byť aj o 3 sekundy rýchlejšie. Po zastávke v boxoch nastúpil do auta Štofi a žiaľ po kontakte s Audi týmu WRT musel odstúpiť. V druhom preteku to bolo ešte horšie. Po štarte z 33. miesta sa nedokázal dostať ani k povinnému boxu, nakoľko mu odišla prevodovka. Na taký smolný víkend treba rýchlo zabudnúť a sústrediť sa na druhé kolo seriálu Blancpain GT Series v Anglickom Brands Hatch 6-8. mája. Určite veríme v lepšiu formu a menej smoly.