Po sezóne driftov, poverslajdov, tonách spálených pneu a benzínu nie len vo videozáznamoch z rôznych okruhových pretekov, rely, pretekov do vrchu, driftov či šiesteho pokračovania gymkhana iste všetkým padne vhod niečo celkom iné. Rusko je krasokorčuliarska veľmoc. Väčšia časť krajiny je po značnú časť roka v ľade a snehu.

 

Ak tam niečoho okrem vodky majú dosť, budú to ľadové plochy a štadióny. Divím sa, prečo to niekomu nenapadlo skôr, až minulú zimu chalanom z klubu Extrimdrive. No lepšie neskôr, než vôbec.

Otázka je: Môžu autá tancovať rovnako ako krasokročuliari? Elegantne, krásne a v blízkom kontakte tela na telo? Inštruktori klubu tvrdia že áno. Dali dohromady prvky z tréningov jazdy na snehu a ľade a vytvorili tanec. Párik áut a párik krasokorčuliarov vytvárajú delikátne a presné pohyby, ktoré vám doslova vezmú dych. Video je dôkazom, že autá da aj na ľade dajú ovládať s centimetrovou presnosťou!


PS: počas videa nedošlo k ublíženiu žiadnemu autu, ani pneumatike :)

A tuto ešte čosi zo staršej tvorby ExtrimDrive klubu z Ruska, automobilové krasokorčuľovanie len na autách. Hviezdami krátkej šou sú Subaru Impreza a UAZ Patriot.