Mitsubishi Lancer to má ťažké. Na trhu je už 8 rokov a s nástupcom to nevyzerá príliš dobre. Pred mesiacom síce automobilka odhalila modernizovanú verziu, no tá ma len oddialiť nevyhnutné. Pritom sama tento segment opustiť nechce, na vývoj novej generácie však nemá dostatok financií. Preto už pár rokov hľadá partnera, ktorý by jej pomohol s nákladmi na vývoj. Ešte začiatkom tohto roka to vyzeralo na nádejnú spoluprácu s alianciou Renault-Nissan, ale napokon prišlo oznámenie o ukončení spolupráce.

Automobilka sama priznáva, že pre nich nový Lancer nie je prioritou a prednosť dostanú SUV a crossovery. Aj tak ale hľadanie nového partnera pokračuje, ako uviedol Tetsuro Aikawa, prezident Mitsubishi Motors Company. „Stále sa snažíme nájsť značku, s ktorou by sme mohli spolupracovať. Môžem potvrdiť, že nezávislý vývoj nového sedanu je pre nás teraz veľmi náročný a musím priznať, že to nie je hlavná priorita,“ dodal Aikawa.

Ten je v zrejme v prípade sedanu veľmi malý, nakoľko sú SUV a crossovery dôležitejšie. Do dvoch rokov by ich malo mať Mitsubishi v ponuke až 5. Do konca marca 2017 odhalia úplne nový typ, ktorý sa zaradí medzi ASX a Outlander. Oproti ASX nebude novinka iba mohutnejšia, ale aj drahšia a postavená na platforme Outlandera. Spaľovací motor má slúžiť k pohonu predných kolies a zadné bude mať na starosti elektromotor, takže je jasné, že pôjde o plug-in hybrid.

Technika novinky bude odkazovať na koncept XR-PHEV, z ktorého má nové SUV čerpať aj po dizajnovej stránke. Okrem toho sme sa dozvedeli, že nedávno odhalený koncept Mistubishi eX je naozaj predobrazom budúcej generácie modelu ASX, ktorý dorazí na novej modulárnej platforme v r2019. Posledná správa sa týka malého Mitsubishi Mirage, ktoré sa v ázijských krajinách veľmi dobre predáva a automobilka plánuje pod vlastnou strechou vývoj novej generácie. Je trochu smutné, že tento malý model je pre Mitsubishi dôležitejší, ako Lancer, no čísla hovoria za všetko...

zdroj: autoforum