Viete, čo sú to "kei cars"? Ide o maličké typy áut, určené výlučne pre japonský trh. Navrhli ich tak, aby spĺňali legislatívne, daňové a poistné obmedzenia. V domovskej krajine sú obľúbené, ich „špecializácia“ je však nevhodná pre ostatné krajiny sveta. Jedným z drobcov je malý kabriolet S660. Špeciálnu verziu kei car Honda predstavili nedávno v Tokiu. V Európe na dvojsedadlový roadster, ktorý vyzerá ako mini Honda NSX, nenarazíme.

Páči sa vám? Vďaka špecifikám japonského trhu má 0,66 l trojvalec s turbom!

S660 je cieľom dvorného úpravcu Hondy, firmy Mugen.

Slnečný lúč Japonska

Nazvali ju „Komorebi“, v preklade niečo ako „slnečné lúče“. Pohrali sa najmä so vzhľadom detailov. Interiér odeli do svetlohnedej kože, aby lepšie korešpondoval s názvom mini Hondy. Opisujú ju ako “vzhľadovo a jazdne zábavný, povzbudzujúci dvojsedadlový roadster s fashion atmosférou“. Uff...

Drobec nepotrebuje extra dávku výkonu na rozváľanie „ľahkej váhy“. Aj v špeci edícii konštruktéri nechali motor s kosačkovým objemom 0,66 litrov. Ide však o trojvalec s výkonom 64 koní! V prípade Komorebi je spárovaný s CVT prevodovkou, bežné verzie môžu Japonci objednávať aj so 6-stupňovým manuálom.

Chceli by ste ju v Európe?

Otázka z titulku článku je skôr rečníckeho typu. Honda by sa s týmto modelom v EÚ popálila, tak ako ostatné automobilky s podobným konceptom. Napriek tomu, ide o veľmi príjemný a milý počin. Taký japonský "velorex".

Zdroj: carscoops
Zdroj foto: Honda, autoexpress