Najúspešnejší rally jazdec sveta je späť! Ikona Loeb, Elena a Citroën predvedú WRC svetu svoje umenie po 4-sezónnej odmlke. Seb ten čas nezanedbával a venoval ho iným odvetviam motoršportu. Pikes Peak, Dakar, WTCC, Porsche Supercup, FIA GT, rallycross... Duo Sébastien Loeb –  Daniel Elena nastúpia vo WRC 2018 pretekoch Mexika, Španielska a Korziky. Osedlajú, ako inak, Citroën C3 WRC.

Legenda je späť!

Sébastien nenastúpi na celú sezónu, to bude úloha tímového kolegu Krisa Meekeho. Napriek tomu, že Loeb súťažil vo farbách tímu Peugeot Sport napr. v rally Paríž Dakar a stanovil rekord Pikes Peak hillclimb s Peugeot 208 T16, spolupráca s Citroën Racing pokračovala. Seb sa zúčastní aj Dakaru, súčasne však predvedie 3 rally súťaže vo WRC.

Kráľ WRC je späť! Ako si poradí so súčasnou konkurenciou?

Ikonický 9-násobný šampión WRC so 78 víťaznými kolami v úspešnej kariére priznal, že neodolal návratu k športu, ktorý ho preslávil. „Nemám žiadne očakávania, chcem si len užívať jazdu," poznamenal kráľ WRC.

"Pocit, ktorý dostanete len pri rally, je jedným z najpôsobivejších momentov, aké som kedy zažil,“ uzatvára Seb. Uvidíme, ako obstojí v novej konkurencii 9-násobný šampión po 4-sezónnej pauze. Vo WRC bude o to horúcejšie!

 

Zdroj a foto: evo, crankandpiston