Sebastien Ogier si na siedmych pretekoch sezóny (Rally Talianska) prišiel pre svoje už štvrté víťazstvo. Tentokrát nedal svojim súperom žiadnu šancu a s vozidlom Volkswagen Polo R vyhral štýlom štart-cieľ.  „Na tejto rally sa nám darilo výborne. Keď sme potrebovali, tak sme zabrali, a keď to bolo naopak nebezpečné pre pneumatiky, tak sme boli viac opatrní. Nakoniec z toho vyšla dokonalá výhra,“ povedal pre športové správy Ogier.

 

 

Francúz si nad druhým Thierrym Neuvillom vypracoval slušný náskok jednej minúty a šestnásť sekúnd. Ten sa už po druhýkrát za sebou umiestnil na druhom mieste. Jedinou prekážkou v ceste za jeho ziskom bol iba fínsky jazdec Mikko Hirvonen. Belgičanovi ale mohlo v desiatej etape riadne odľahnúť, pretože Hirvonen vyletel z dráhy. Neuville potom vo finálnej etape po malej dráme bezpečne dojazdil druhý.

 

„V poslednej etape sme stretli kravu, a preto sme museli spomaliť. Vôbec som ale nestresoval. Mal som k dispozícií Latvalove časy a videl som, že je všetko v poriadku. Myslím si, že naša stratégia bola celkom dobrá a posledných pár pretekov pre nás bolo úžasných,“ komentoval svoje aktuálne výsledky Neuville.

 

Jari-Matti Latvala sa po výhre v Grécku musel v Taliansku uspokojiť iba s tretím miestom. Aj keď sa mu síce darilo vo štvrtkovej kvalifikácii (prvé miesto), v úvodnom teste dostal po ôsmych kilometroch defekt a jeho nádeje na obhájenie prvenstva boli stratené.

 

Jazdci majú teraz až celý mesiac na prípravu na Rally Fínska, ktoré je na programe až na začiatku augusta.

Autor: Juraj Mička
Zdroj: wrc.com