Opel iba nedávno plnil stránky médií v súvislosti s prekvapivým predajom. General Motors ho totiž "hodil cez palubu" a dohodol sa na odpredaji Oplu  francúzskemu koncernu PSA. Obchod ešte nie je ani oficiálne ukončený a už sú tu prvé zmeny vo vedení nemeckej automobilky. Šéf Oplu dal výpoveď. Karl-Thomas Neumann (CEO) končí v automobilke po štyroch rokoch. Na jeho miesto nastúpi Michael Lohscheller, ktorý od roku 2012 pôsobí ako finančný riaditeľ Oplu.

"Bolo to ťažké osobné rozhodnutie nepokračovať s tímom Opel/Vauxhall, keď prechádza pod koncern PSA. Som hrdý na celý tím a všetko, čo sme dosiahli a nemám žiadne obavy, že presun k PSA urobí z Oplu ešte silnejšiu a úspešnejšiu firmu."

Karl-Thomas Neumann bude možno šéfovať Audi

Neumann k celej záležitosti povedal: "Bolo to ťažké osobné rozhodnutie nepokračovať s tímom Opel/Vauxhall, keď prechádza pod koncern PSA. Som hrdý na celý tím a všetko, čo sme dosiahli a nemám žiadne obavy, že presun k PSA urobí z Oplu ešte silnejšiu a úspešnejšiu firmu." Nemecké médiá však špekulujú o tom, že za odstúpením môžu byť aj Neumannove výhrady, že koncern PSA podcenil budúcu dôležitosť elektrických vozidiel. Tak či onak, Neumann už skončil na svojom poste a zatiaľ ešte zostáva v správnej rade Oplu, kým nebude obchod s PSA oficiálne dokončený. To by mohlo, podľa posledných odhadov, byť už budúci mesiac. Karl-Thomas Neumann však zrejme dlho bez práce nezostane. Podľa Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung totiž o jeho služby prejavil záujem koncern VW. Neumann by sa tak vrátil do firmy, kde pôsobil od roku 2009 do roku 2012, pred odchodom do Oplu. Od roku 2010 dokonca pôsobil ako šéf (CEO) VW Group Čína. Podľa nemeckých médií by mal však tentokrát zrejme zamieriť na pozíciu šéfa Audi. Tým je zatiaľ stále Rupert Stadle, no vyzerá to, že vďaka ďalšiemu vyšetrovaniu značky Audi v kauze dieselgate by mohol prísť o miesto.

Zdroj: carscoops, reuters

OPEL KUPUJÚ FRANCÚZI, PSA SA DOHODLO S GM

OPEL KUPUJÚ FRANCÚZI, PSA SA DOHODLO S GM

Podľa najnovších informácií prejde Opel do vlastníctva skupiny PSA Groupe. Francúzi sa dohodli s General Motors na ...

04. 03.
PSA NEMOHLA ZÍSKAŤ OPEL V LEPŠOM ČASE. KÚPILI SI 2. MIESTO V EURÓPE

PSA NEMOHLA ZÍSKAŤ OPEL V LEPŠOM ČASE. ...

Stále je to veľké prekvapenie a nielen pre fanúšikov značky Opel dokonca šok! Aj keď neprišiel naraz, ale v dávkach. ...

09. 03.