Azda nikdy predtým svet neprodukoval toľko rôznych divných vozidiel ako ostatné desaťročie. Toto mimoriadne divné vozidielko sa volá Der Ziesel. Určite to nie je prvý "invalidný vozík" vhodný najmä do térénu, no určite je jedným z najextravagantnejších. Výrobok zo susedného rakúska je v zásade prerobená 4-kolka, ktorá umožní handikepovaným ľuďom prístup prakticky kamkoľvek. No tiež to môže byť divoký spôsob individuálnej štýlovej prepravy v horských rezortoch, pri chatách a podobne.

 

Firma Mattro Mobility Revolutions ponúka Der Ziesel s troma úrovňami výkonu motorov. Pred uvedením výkonov by bolo vhodné napísať, že sa jedná o elektropohon. Základný má 6,3 kWh s elektromotorom s max. výkonom 18 k. Strednú alternatívu reprezentuje 7,9 kWh akumulátor a 21 k motor a Pro model má 10,8 kWh a 27 k. Max. rýchlosť pásového kresla je do 35 km/h.
 

Ako vidno, na posun slúžia dva naozaj široké pásy ovládané joystickom. Výrobca tvrdí, že vozidielko dokáže zdolať prekážky so 60% stúpaním, bez ohľadu smer. V prípade problémov má sedačka 4-bodový bezpečnostný pás a rám na ochranu hlavy v prípade prevrátenia. Samozrejme, takéto hračky majú často, alebo skoro vždy aj nejaké nevýhody. Asi nemusíte hádať, aká to bude v tomto prípade. Základná cena je necelých 20 000 €, najsilnejší model Pro predávajú za takmer 24 000 €.