Bratislavská autoumyváreň KV Detail sídliaca v Ružinove mala vzácnu návštevu spojenú s neľahkou úlohou. Navštívil ich klient s netypickou požiadavkou. Chcel čo najviac oživiť lak. To by nebolo nič mimoriadne. Až po moment, kým sa ukázalo, že za ním stojí Škoda 120. Mimochodom, originálne automobilka túto farbu v katalógu nazývala ako "blankytná modrá".

Po dôkladnom umytí Škode dekontaminovali lak, aby sa z 35-ročného laku odstránili všetky častice asfaltu, brzdného prachu, vzdušnej hrdze a pod. Pred strojovým leštením nasledovalo "opáskovanie" všetkých plastových častí. Ide o tzv. bezpečnostný krok, ktorý chráni materiály náchylné na poškodenie od penového kotúča leštičky. Po leštení vozidlo odmastili, znova umyli od zvyškov leštiacej pasty a následne voskovali kvalitným karnaubským voskom v 2 vrstvách. Na obrázkoch máte na porovnanie v detailoch pôvodný a nový stav laku. Výsledok zhruba po 8 hodinách práce stál za to. Majiteľ auto skoro nespoznal. :) Veď posúďte sami...

Nepochybne vás bude zaujímať, koľko toľká láska pre 35-ročnú Škodu 120 stojí. Nuž, 8-hodinová ručná práca bola za 150 €.

V prípade záujmu o strojové leštenie kontaktujte KV Detail ručnú autoumyváreň na 0907 079 922, alebo info@kvdetail.sk