Škodovky sme si v minulosti mohli spájať s rôznymi slovami, ako napríklad praktickosť, veľký kufor, či dostupná cena. Len málokto však niekedy spomenul slovo emócie. Dnes je situácia iná. Tým nechcem povedať, že by nové Škody neboli praktické, alebo nemali veľký kufor. Skôr naopak, každá nová generácia je v tomto smere lepšia. Reč je o emóciách. V posledných rokoch ich dokáže vzbudzovať aj automobilka z Mladej Boleslavy. 

Novinka by mala prísť v praktickejšej päťmiestnej, alebo luxusnejšej štvormiestnej verzii. Zároveň máme očakávať aj kvalitnejší interiér a silnejšie motory. Základná cena by mohla byť okolo 26 000 €.

Tie príjemné začali predstavením tretej generácie najpredávanejšieho modelu Octavia, pokračovali Superbom a tento rok nás Škoda prekvapila zaujímavým dizajnom Kodiaqa. Aby sme však boli spravodliví, nie všetko sa podarilo. Nedávno predstavený facelift Octavie síce emócie vzbudil, no väčšinou negatívne. Zdá sa, že automobilka sa experimentov nebojí. To potvrdzuje aj najnovšia správa, podľa ktorej uvažuje nad modelom s označením kupé. Nebude to ale klasická dvojdverová karoséria. Existujú totiž aj štvordverové kupé, ako súrodenecký Volkswagen CC. V podobnom štýle by mohla vzniknúť aj novinka, čo už dávnejšie naznačil koncept Vision C. 

Možnú podobu štvordverového kupé naznačil pred dvomi rokmi koncept Vision C 

Základom by sa mohla stať platforma MQB, ktorú využíva aj Superb. Len s tým rozdielom, že by ju trochu „natiahli a zabalili do športovejšieho obalu“. Štvordverové kupé majú zvažujúcu sa strechu, ktorá uberá cestujúcim na zadných sedadlách priestor nad hlavou, takže v tomto smere by novinka zrejme prišla o trochu miesta nad hlavou. Miesto na nohy, ktorým je Superb známy, by mohlo zostať zachované. Novinka by mala prísť v praktickejšej päťmiestnej, alebo luxusnejšej štvormiestnej verzii. Zároveň máme očakávať aj kvalitnejší interiér a silnejšie motory. Základná cena by mohla byť okolo 26 000 €. Rozhodnutie o výrobe zatiaľ nepadlo, všetko je momentálne v rukách VW Group. Otázkou je, či by zákazníci Škody podobné auto prijali. Čo myslíte? Chceli by ste štvordverové kupé od Škody?  

zdroj: autoevolution

ŠKODA SUPERB RS OPÄŤ NA STOLE. BUDE TO BENZÍN ALEBO NAFTA?

ŠKODA SUPERB RS OPÄŤ NA STOLE. BUDE TO ...

Škoda Octavia RS III. generácie je veľmi úspešným modelom. Veď čakacie doby na ňu sú už dlhodobo dlhšie než 6 ...

15. 11. 2016
FACELIFT OCTAVIE ŠOKUJE, PRIŠLI DELENÉ SVETLOMETY

FACELIFT OCTAVIE ŠOKUJE, PRIŠLI DELENÉ ...

Dizajn škodoviek sa mi od príchodu Octavie 3. generácie mimoriadne páči. Modely vo vyšších výbavách vyzerajú z vonku ...

27. 10. 2016
UNIKLI OFICIÁLNE ZÁBERY ŠKODY KODIAQ (DOPLNENÉ)

UNIKLI OFICIÁLNE ZÁBERY ŠKODY KODIAQ ...

Len pred malou chvíľou unikli oficiálne zábery Škody Kodiaq. Fotky sú v nízkom rozlíšení, ale plne odhaľujú tvar auta ...

02. 09. 2016
TEST ŠKODA SUPERB III L&K TDI

TEST ŠKODA SUPERB III L&K TDI

Najkrajšia škodovka doposiaľ? Určite! Z viacerých uhlov sa náramne ponáša na abstraktné luxusné limuzíny. Má ich ...

20. 10. 2015