Keď si kliknete na stránku Nissanu, nájdete tam rovno štyri crossovery/SUV-čka. Juke, Qashqai, X-Trail a Murano. Na Topspeede ste mohli vidieť aj správy o nástupcovi športového kupé 370Z s názvom Gripz, ktorý má byť tiež crossoverom. V Amerike má Nissan v ponuke rovno sedem vozidiel typu crossover/SUV. Možno sa vám to zdá, že ich je snáď viac než by bolo treba. Ale chyba, všetci sme na omyle. Nissan totiž na tento rok plánuje ďalší crossover s názvom Kicks.

Kicks má jazdiť zatiaľ len na benzín a len s jedným motorom. Pôjde o 1.8 litrový atmosférický štvorvalec spriahnutý s manuálnou alebo CVT prevodovkou. Auto bude stáť na rovnakej platforme, akú používajú Nissan Micra alebo Note. Použitý motor a absencia malých turbobenzínov alebo dieselov predznamenáva, že auto sa v Európe predávať nebude. Z časti to tak aj bude, keďže model je určený primárne pre Latinskú Ameriku, no neskôr by z neho v Nissane radi mali globálny model.

Zatiaľ jediná fotografia produkčného modelu Kicks

Do vývoja typu Kicks vrazil Nissan 192 miliónov dolárov. Robiť ho budú v Brazílii a vďaka nemu vznikne 600 pracovných miest. Za dizajnom stoja dizajnové divízie Nissanu v Severnej Amerike, Južnej Amerike a v Japonsku. Keďže Nissan je oficiálnym sponzorom letných Olympijských hier 2016 v Riu de Janeiru, je celkom možné, že Nissan Kicks bude debutovať práve na tomto podujatí.