Neviem ako vás, mňa veľmi prekvapilo, keď som si nedávno uvedomil, že cele desaťročia sľubovaný automotodróm, ktorý dnes považujeme za samozrejmosť má už 5 rokov. Na deň presne pred polovicou desaťročia sme vďaka nadštandardným vzťahom, ktoré trvajú dodnes, získali na trať exkluzívny prístup. Neviete si ani predstaviť ako nadšení sme vtedy všetci boli! Po trati sme sa vozili s otvorenými hubami a stále sme nechápali a neverili čo sa deje. 

 

Neočakávajte žiadne bomby, drifty ani adrenalínovú jazdu. Vedeli sme, že na to všetko bude dosť času potom, neskôr. Vôbec nevadilo, že trať nebola dokončená, že zákruty nemali apexy ani značenie. Bol to pamätný deň pre každého z partie, ktorý sme s kolegom ako veľký dar našim kamošom zorganizovali. Nižšie je pôvodný text, a samozrejme, video z pohľadu vodiča. Ak máte trochu času, zaspomínajte si spolu s nami...

TopSpeed.sk v spolupráci s AutoSlalom.sk prinášajú jedinečné exkluzívne zábery na trať SlovakiaRing z pohľadu jazdca deň pred jeho oficiálnym otvorením 1. 10. 2009. Pozrite si ako vyzerá trať jedného z najdlhších, až 5,8 km a technicky i logisticky najmodernejšie zvládnutých okruhov. SlovakiaRing je obojsmerne využiteľná trať, čo je veľká rarita.

 

Na stránke je aktuálne prvé video, avšak v priebehu blízkej doby pribudnú ďalšie záznamy. Garantujeme vám, že tie sa naozaj oplatí vidieť! V tomto prvom môžete sledovať za volantom Aleša Hrehu na jeho stroji Honda S2000 AP2. Ak chodíte na autoslalom, určite ho (teda aspoň jeho auto) poznáte z videnia. Takže sa naučte mapu DOMÁCEJ trate, na ktorú sa možno čoskoro vyberiete, v pohodlí svojho domova. Sledujte nás aj naďalej! :)

 

Základné technické parametre SlovakiaRing:
dĺžka: 5 922 m
šírka: 12 m
šírka v cieľovej rovinke: 22 m
dĺžka cieľovej rovinky: 900 m
možnosť jazdenia obojsmerne
6 ľavotočivých zákrut
5 pravotočivých zákrut
1 šikana
7 roviniek
 

PS: stále nemôžeme v redakcií uveriť, že píšeme o Slovenskom motoristickom okruhu. UAU! KONEČNE!

 

ORIGINÁLNY ČLÁNOK NÁJDETE V ÚTROBÁCH TopSpeed.sk:
EXKLUZÍVNE! SlovakiaRing - predpremiérová jazda